Pas 14 jaar en ondernemer. Casper uit Hengelo is sindskort zijn eigen bezorgdienst gestart. Hij wilde een bijbaan, maar krantenbezorger of vakkenvuller in de supermarkt leek hem wat saai en dus begon hij met steun van zijn ouders gewoon voor zichzelf. Zijn droom? "Dat straks in heel Nederland bezorgkarren rondrijden."
Terwijl veel leeftijdsgenoten kiezen voor een standaard bijbaantje in de supermarkt of een krantenwijk, pakt Casper het anders aan. Met zijn 14 jaar heeft hij al een bedrijf en bezorgt hij boodschappen en andere benodigdheden tot aan de voordeur van mensen die zelf de deur niet uit kunnen of willen.
Het idee voor de onderneming ontstond toen KCsper op zoek was naar een bijbaantje. "Mijn vader zei: "Je kunt bij de supermarkt gaan werken of een krantenwijk beginnen', maar dat vond ik een beetje saai," vertelt de jonge ondernemer.
Gesteund door zijn ouders, die hielpen met de financiering, het bedrukken van shirts en het bouwen van een website, besloot hij voor zichzelf te beginnen. Via zijn website kunnen klanten precies aangeven wat ze nodig hebben, bij welke supermarkt de boodschappen gehaald moeten worden en wanneer de bezorging moet plaatsvinden. Voor vaste klanten is er de mogelijkheid om een account aan te maken, zodat eerdere bestellingen gemakkelijk herhaald kunnen worden.
Casper rekent een tarief van tien procent van het aankoopbedrag, met een minimum van 2 euro. Ook werkt hij met speciale statiegeldtassen om het proces duurzaam en efficiënt te houden.
De reacties uit de buurt zijn louter positief. Vooral ouderen waarderen het initiatief en het sociale contact dat bij de bezorging komt kijken. "Die vinden het een leuk initiatief," aldus Casper.
Zijn ambitie stopt niet bij de regio. Casper denkt groot en droomt ervan dat zijn bezorgkarren uiteindelijk door heel Nederland rijden. Voorlopig laat hij zich in ieder geval niet tegenhouden door het Hollandse weer. "Of het nu regent of dat er een pak sneeuw ligt, de boodschappen worden bezorgd: Maakt niet uit welk weer."