Inwoners voorlichten over de mogelijkheden om hun huis energiezuiniger te maken, en over de subsidiemogelijkheden die daarvoor zijn. Dat is het doel van de isolatiemarkten die deze week in Enter en Wierden, op 4 en 5 november, gehouden worden, legt wethouder Richard Kortenhoeven uit in de ochtendshow van Twente FM.
“We zien allemaal de energiekosten omhooggaan, en dat kan volgend voorjaar nog erger worden”, aldus de wethouder. Dat is een van de redenen waarom de gemeente, tijdens de landelijke Klimaatweek, deze isolatiemarkten houdt. Kortenhoeven benadrukt dat er goede mogelijkheden zijn om woningen energiezuiniger te maken. “Daarover willen we graag met inwoners in gesprek gaan, hen goede voorlichting geven wat past voor het verduurzamen van hun woning, over mogelijke subsidies, en hen ook in contact brengen met partijen die er bedreven in zijn om woningen te verduurzamen.”
Er zijn meerdere subsidiemogelijkheden, aldus Kortenhoeven. “Voor woningen die voor 1995 gebouwd zijn, en onder de WOZ-waarde van 477.000 euro vallen, is bijvoorbeeld via het Nationaal Isolatieprogramma (NIP) maximaal 2.160 euro subsidie beschikbaar voor isolatiemaatregelen.”
Inwoners kunnen zelfs 500 euro extra subsidie krijgen als ze biobased, oftewel met natuurlijke materialen, isoleren. Of een woning hiervoor in aanmerking komt, hangt af van de voorwaarden en de situatie van de woning.
Kortenhoeven: “Soms weten mensen niet waar ze moeten beginnen of denken ze dat verduurzamen ingewikkeld of duur is. Juist daarom is het belangrijk om te laten zien wat er mogelijk is en welke ondersteuning beschikbaar is.”
Met de isolatiemarkten brengt de gemeente Wierden informatie, deskundig advies en ervaringen van inwoners bij elkaar. Tijdens de isolatiemarkten zijn isolatie- en installatiebedrijven, het Energieloket Wierden-Enter, energiecoaches en de gemeente aanwezig. Bezoekers kunnen vragen stellen over isolatiemaatregelen, energiebesparing, subsidies en financiële regelingen. De markt is bedoeld voor iedereen die meer wil weten over het isoleren en energiezuiniger maken van de eigen woning. “Hopelijk helpt dat mensen om een volgende stap te zetten”, aldus Kortenhoeven.
*Woensdag 4 november 2026, van 16.00 tot 21.00 uur in De Bron, Dorpsstraat 57, Enter.
*Donderdag 5 november 2026, van 16.00 tot 21.00 uur in de Burgerzaal, gemeentehuis Wierden, Pouliestraat 3.
De isolatiemarkten zijn gratis toegankelijk en aanmelden is niet nodig.
Meer informatie over subsidies en gratis advies aan huis van een energiecoach vindt men op www.energieloketten.nl/wierden