Over anderhalve week, op woensdag 5 augustus, gaat de vestiging van Normal aan de Enschedesestraat 10 in Hengelo open. Het is het vijftigste filiaal van de Deense drogisterijketen in Nederland. Ondertussen wordt er een begin gemaakt met de bouw van vijftien appartementen boven deze winkel en de aangrenzende modezaak Norah.
Hiermee is Normal nog lang niet klaar in Nederland. Eind 2026 moet ons land zo'n tachtig winkels tellen. In twaalf Europese landen telt de keten nu 1050 zaken. Normal verkoopt bekende merkartikelen tegen vaste lage prijzen. In het assortiment met name producten op het gebied van verzorging en make-up, huishoudelijke artikelen en (houdbare) etenswaren, snoep en chips.
Tot het faillissement in 2020 zat de gerenommeerde modezaak Tasche aan de Enschedesestraat 10 en 12. Daarna raakte het pand uit 1934, dat eigendom is van de Hengelose vastgoedondernemer Orhan Elia, in verval. Met de komst van modezaak Norah in 2023 kwam er weer activiteit op nummer 12. Pas drie jaar later is ook de begane grond op nummer 10 weer gevuld.
Lees verder onder de afbeelding.
Op de eerste en tweede verdieping komen vijftien appartementen, die hun adres aan De Telgen krijgen. Negen appartementen (46 tot 51 vierkante meter) komen op de eerste verdieping en zes (61 tot 82 vierkante meter) op de tweede. Makelaar Snelders Zijlstra kan nog niet aangeven wanneer potentiële huurders zich kunnen melden, laat staan wanneer de woningen betrokken kunnen worden.