Verkeer
Stuur appje
Zoek
In samenwerking met
Twente FM logo

VVD fractievoorzitter Anne Schasfoort: ‘Is een parkeerverbod in Violierstraat een optie?’

Wierden VVD Anne Schasfoort Platenkamp
Anne Schasfoort-Platenkamp, fractievoorzitter VVD Wierden-Enter
Beeld: Sietsanne Fotografie

Het parkeren in de Violierstraat in Wierden blijft overlast veroorzaken, meldde Anne Schasfoort-Platenkamp, fractievoorzitter VVD Wierden-Enter tijdens de inforonde BFMO. Wethouder Gertjan ten Brinke gaf aan dat daar na de zomer naar gekeken wordt.

Schasfoort-Platenkamp vroeg het college om serieus te kijken naar de parkeeroverlast in de Violierstraat. “Als je vanaf de Dahliastraat komt, staan rechts auto’s geparkeerd, naast Het Wedervoort. Er onstaan onoverzichtelijke situaties, omdat je tegemoetkomend verkeer voor moet laten gaan, terwijl je dit niet goed kunt zien. Ook voor fietsers die je tegemoet komen fietsen, is haast geen ruimte als je langs de rij geparkeerde auto’s moet. Als je langs de geparkeerde auto’s rijdt, dus links op de weg, en er komt een auto aan, heb je geen uitwijkmogelijkheid, want daar staat het helemaal vast. Is een parkeerverbod in de Violierstraat een optie?” Schasfoort-Platenkamp verwacht dat het met parkeren nog drukker wordt, als het nieuwe appartementencomplex klaar is.  

Aanpak kruising

De parkeeroverlast aan de Violierstraat is bekend bij het college, geeft wethouder Ten Brinke aan. De gemeente gaat verderop dit jaar de uitvoeringsagenda van mobiliteitsplan vernieuwen. De kruising Almelosestraat, Burgemeester van de Bergplein en Violierstraat wordt dan ook aangepakt. “Het is logisch om op het moment dat we die kruising gaan aanpakken, ook naar een parkeerverbod voor de Violierstraat gaan kijken”, aldus Ten Brinke. “Maar die afweging wordt gemaakt straks bij het uitvoeringsplan. Op dit moment doen we er niks aan, maar na de zomer komt het aan de orde.” 

Parkeeronderzoek

De gemeente Wierden is deze weken bezig met een parkeeronderzoek in Wierden, Enter en Hoge Hexel. Onderzoeksauto’s rijden op verschillende avonden en nachten door de straten en wordt er geteld hoeveel voertuigen geparkeerd staan. De parkeerproblematiek aan de Violierstraat is er echter ook overdag.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.