Oranje Nassau speelt zaterdag pas de eerste competitiewedstrijd voor eigen publiek. Streekgenoot Hulzense Boys is de tegenstander op de derde speeldag. De ploeg van trainer Jeroen Giesen was twee geleden vrij en verloor vorige week met 2-1 bij SVI.
Het lukt de KNVB niet om alle competities in het amateurvoetbal met een even aantal clubs in te delen. Het gevolg van een oneven aantal is dat er wekelijks een ploeg vrij is en er slechts twee in plaats van drie periodetitels te verdelen zijn. Dat is ook het geval in de tweede klasse H van het zaterdagvoetbal, waarin Oranje Nassau uitkomt. Trainer Jeroen Giesen van de ploeg uit Almelo is daar allerminst gelukkig mee. “Een oneven aantal is een nadeel. Wij waren de eerste speeldag vrij en later zijn we midden in het seizoen weer een keer vrij. Het is beter om in het ritme van wekelijkse wedstrijden te blijven”, zegt Giesen aan de vooravond van de derde speeldag.
Oranje Nassau wist voor het vrije weekeinde nog wel een sparringpartner te strikken. Wilhelminaschool fungeerde als tegenstander die dag, waarop de andere clubs al voor de competitie in actie kwamen. Ook Wilhelminaschool was vrij. De club uit Hengelo speelt in de derde klasse met een oneven aantal clubs. De oefenwedstrijd eindigde in 2-2. Pas daarna begon de competitie dus voor de formatie van Giesen.
Oranje Nassau verloor zaterdag bij SVI in Zwolle met 3-1. “Een terechte nederlaag. Wij kwamen wel met 1-0 voor, maar al heel snel werd het 1-1 en nog voor de rust scoorde SVI 2-1. In de tweede helft viel de 3-1 en had SVI de wedstrijd onder controle. Voor ons was het teleurstellend, maar SVI is wel een ploeg die om de bovenste plaatsen mee gaat doen”, verwacht de oefenmeester uit Hengelo. Oranje Nassau wil dat ook. Een plek in de top vier en een nacompetitieticket om promotie is de doelstelling. Het is volgens Giesen een haalbaar streven. “Vorig seizoen zijn DOS'37, Den Ham en Vroomshoopse Boys gepromoveerd. Daar deden wij niet voor onder.”
Giesen vindt dat de huidige selectie niet aan kwaliteit heeft ingeboet, ondanks het afscheid van meerdere spelers. De groep is aangevuld met jeugdspelers en enkele nieuwkomers van andere clubs. “In de breedte zijn we iets sterker geworden. Ik denk dat er dit seizoen meer mogelijk is dan vorig jaar.” Vorig seizoen eindigde Oranje Nassau op de achtste plek in de tweede klasse.
Oranje Nassau speelt aanstaande zaterdag thuis tegen de Hulzense Boys om 15.00 uur.