Verkeer
Stuur appje
Zoek

De Woonplaats koopt 39 appartementen voor sociale huur in Enschedees nieuwbouwproject Bölke Next

  • Bolke Next woningen De Woonplaats vanaf de Molenstraat
    De 39 gekochte woningen (in kleur) gezien vanuit verschillende hoeken van de Molenstraat/Stationsplein
    Beeld: Zecc Architecten / NuVastgoed
  • Bolke Next woningen De Woonplaats
    De 39 gekochte woningen (in kleur) gezien vanuit verschillende hoeken van de Molenstraat/Stationsplein
    Beeld: Zecc Architecten / NuVastgoed
  • Bolke Next woningen De Woonplaats 2
    De 39 gekochte woningen (in kleur) gezien vanuit verschillende hoeken van de Molenstraat/Stationsplein
    Beeld: Zecc Architecten / NuVastgoed

Woningcorporatie De Woonplaats heeft 39 appartementen in nieuwbouwproject Bölke Next in Enschede gekocht om als sociale huurwoning aan te bieden. Het gaat om 15 zogeheten maisonnettes en 24 normale appartementen die betaalbaar moeten zijn voor starters en jonge professionals. De overeenkomst is ondertekend met ontwikkelende bouwer Dura Vermeer in samenwerking met Ska-Pa.

De 39 woningen maken deel uit van het Bölke Next-project aan de Molenstraat, waar meerdere nieuwbouwwoningen zullen verrijzen. De door De Woonplaats aangekochte huizen komen aan de achterzijde van de locatie waar vroeger het bekende uitgaanscentrum ’t Bölke stond, dat inmiddels is gesloopt. De woningcorporatie neemt de huizen ‘turn-key’ af. Dat betekent dat Dura Vermeer en Ska-Pa het complete traject verzorgen: de woningen worden volledig afgewerkt en gebruiksklaar opgeleverd, zodat huurders er direct kunnen intrekken.

Huurwoningen

“De aangekochte maisonnettes en appartementen zijn bedoeld voor één- en tweepersoonshuishoudens en beschikken bijna allemaal over twee slaapkamers”, laat De Woonplaats weten. “De woningen zijn goed geïsoleerd en dankzij een collectieve bodemwarmtepomp voorzien van vloerverwarming en vloerkoeling.” Aan de achterzijde van het complex komt een groene, gezamenlijke binnentuin.

2028 klaar

De bouw start eind 2025 als alles volgens planning loopt, de oplevering begin 2028. Bölke Next bestaat straks in totaal uit 15 grondgebonden stadshuizen en 86 appartementen. Daarvan zijn 39 sociale huurwoningen (van De Woonplaats) en 47 koopappartementen. De verkoop van laatstgenoemde is inmiddels gestart, de 15 stadshuizen gaan medio 2026 in de verkoop.

20250814 Penthouse Bolke Next Molenstraat Enschede
Lees ook
Penthouse van 1,7 miljoen euro: dit wordt het duurste appartement van Enschede
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.