Verkeer
Zoek

Weergave

Stel regio in

Klokken, bloemen en stilte: zo herdenkt Enschede de vuurwerkramp

Enschede heeft maandagmiddag de vuurwerkramp herdacht. Bij het monument in Roombeek werden bloemen gelegd. Na het luiden van de klokken, werd om 15.30 uur, het moment van de ramp, twee minuten stilte gehouden. Bij de explosies op 13 mei 2000 kwamen 23 mensen om het leven, raakten bijna duizend mensen gewonden en werden ruim 200 woningen verwoest.

Een kleine tweehonderd mensen waren aanwezig bij de herdenking. Burgemeester Roelof Bleeker en Bram Distel, voorzitter van de Stichting Herdenking Vuurwerkramp, legden een krans op de plek waar 24 jaar geleden de allesvernietigende ramp plaatsvond. Ook tientallen anderen legden bloemen neer bij het monument op Roombeek.

Huis van Verhalen

Vanaf 11.00 uur tot 17.00 uur is Het Huis van Verhalen én de stilteruimte in Prismare geopend voor iedereen die zijn verhaal wil delen over de ramp.

Vuurwerkramp Herdenking 20241013 1
Niels Wesselink
Een kleine tweehonderd mensen waren aanwezig bij de herdenking
Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.