Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

Europarlementariër Jongerius steunt stakende MST-verpleegkundigen

441407 888541 10

Personeel van ziekenhuis MST staakt deze woensdag voor een betere cao. Europarlementariër Agnes Jongerius (PvdA) kwam een dag eerder op bezoek om de stakers alvast een hart onder de riem te steken.

Kelly Adams | Tubantia

Jongerius staat als oud-voorzitter van vakbond FNV bekend als voorvechter van rechten van de werknemer. Om die reden bezocht ze gisteren actiecomités van diverse ziekenhuizen in het land. "Vooral om ze succes te wensen, want Jongerius speelt geen rol in de onderhandelingen", zegt een woordvoerder van het MST.

Verpleegkundigen
Vooral verpleegkundigen die vallen onder de ziekenhuis-cao leggen vandaag het werk neer. Personeel van 83 ziekenhuizen, 32 poliklinieken en 4 revalidatiecentra doet mee aan de landelijke stakingsdag, die bedoeld is om de vastgelopen cao-onderhandelingen vlot te trekken.

Het actiecomité van het MST heeft voor vandaag allerlei acties voorbereid. Tussen de middag is er een optocht door de binnenstad van Enschede met al het actievoerend personeel. Het MST-comité roept ook personeel dat eigenlijk een vrije dag heeft op om mee te doen en eventueel de kinderen mee te nemen.

SKB en ZGT
Ook medewerkers van het ziekenhuis SKB in Winterswijk geven vandaag gehoor aan de stakingsoproep, in tegenstelling tot hun collega's van het ZGT, met ziekenhuizen in Almelo en Hengelo. Die doen niet mee aan de stakingsdag, maar laten 'op een andere manier hun stem horen'.

Vandaag op Tubantia.nl en in onze app uitgebreid aandacht voor de staking in de zorg. Bekijk als eerste het nieuws en de video's.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Reinier van Willigen
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.