Producenten, impresariaten en andere partners uit de Nederlandse theaterwereld zetten Theaterhotel Almelo weer op de kaart. Anderhalf jaar zat het theater zonder programmering, tot grote ergernis van de theaterliefhebbers. Samen presenteren zij het nieuwe seizoen 2026/2027. Tijdens de previewavond vanavond krijgen bezoekers alvast een voorproefje.
De previewavond is een gratis seizoenspresentatie in het Theaterhotel Almelo, waarbij het programma aan elkaar wordt gepraat door presentator Tom Egbers en er onder andere wordt opgetreden door Tineke Schouten, The Dutch Tenors, Huub Stapel en Karin Bloemen. Daarnaast kunnen bezoekers zich bij de tentoonstelling Musical Up Close wanen in de wereld van de Nederlandse musical. Tientallen originele kostuums, bijzondere rekwisieten en andere unieke objecten uit de Nederlandse musicalgeschiedenis zijn te bewonderen in het Theaterhotel.
De objecten uit de tentoonstelling zijn afkomstig van het Musical Museum. De verzameling ligt in handen van musicalster Pia Douwes, producent Rudy Hellewegen, PR-specialist en musicalliefhebber Marco de Koning en content creator Wesley Monsuur. Zij verzamelen en bewaren kostuums, rekwisieten en andere bijzondere objecten die anders na afloop van een productie regelmatig in opslag verdwijnen of zelfs verloren dreigen te gaan.
"Een musicalkostuum of rekwisiet is veel meer dan alleen een voorwerp uit een voorstelling. Voor heel veel mensen zitten daar herinneringen aan vast. Aan een voorstelling die ze nooit zijn vergeten, aan een bepaalde acteur of aan een lied dat iets voor ze betekent. Juist daarom vinden wij het zo belangrijk dat deze stukken worden bewaard en opnieuw aan het publiek kunnen worden getoond. En waar kan dat mooier dan in een theater?”, vertelt De Koning.
De tentoonstelling brengt het verleden samen met de toekomst die de theaterliefhebbers voor ogen hebben met de nieuwe programmering. "Het theater begint aan een nieuw hoofdstuk en wij laten tegelijkertijd zien hoeveel prachtige theatergeschiedenis er al is gemaakt. Hopelijk zorgt dat ervoor dat bezoekers niet alleen met plezier terugkijken, maar vooral ook weer heel veel zin krijgen om nieuwe herinneringen in het theater te maken", aldus de musicalliefhebber.