Verkeer
Stuur appje
Zoek

Verandering opzet onvermijdelijk om profronde van Almelo aantrekkelijk te houden

WIE AA ZEGT GUIDO EGGERMONT
Beeld: 1Twente Almelo/Bo Bruinink

Door onderdeel te worden van het driedaagse evenement Almelo Open Air bestaat de profronde van Almelo nog. Dat vertelt medeorganisator Guido Eggermont in de nieuwste aflevering van de 1Twente podcast Wie Aa Zegt tegen presentator Tom van den Berg.

Eggermont is bestuurslid met de samenstelling van het rennersveld in zijn takenpakket. Het liefst zou hij zijn favoriete renner Matthieu van der Poel een keer naar Almelo halen: “Maar die is voor ons onbetaalbaar.’’

Sprintkanon

De 42ste editie van de profronde van Almelo wordt komende vrijdag 28 augustus verreden. De profrenners onder wie sprintkanon Fabio Jakobsen en Huub Artz die in de Tour de France indruk maakte met enkele top 10 noteringen, worden vanaf 19.00 uur voorgesteld. Daarvoor staan er allerlei wieleractiviteiten en een rondgang door de stad van de reclamekaravaan op het programma.

Op het puntje van de stoel

Eggermont (77) maakt in de podcast duidelijk dat hij een echte wielerliefhebber is. Niet dat hij zelf heeft gekoerst, maar hij volgt de wedstrijden op de voet. En wanneer Van der Poel een hoofdrol voor zich opeist in een kasseien klassieker, dan zit Eggermont op het puntje van de stoel voor de tv.

Lastige klus

Tegenwoordig overlegt hij veel met oud-voorzitter Philip Kootstra van wielervereniging De Zwaluwen. Samen proberen zij te zorgen voor een aantrekkelijk deelnemersveld voor de profronde. En ook denken de twee na over de toekomstige invulling van het programma. Veranderingen in de opzet van de profronde door het centrum van de stad lijken aanstaande. In de podcast maakt Eggermont duidelijk hoe lastig het is om op de laatste vrijdag van augustus een profronde te organiseren. ‘Almelo’ is elk jaar het laatste profcriterium in Nederland.

Andere verplichtingen

De absolute toppers zijn nagenoeg onbetaalbaar met het budget waarmee Eggermont en co moeten werken. Bovendien hebben veel coureurs andere verplichtingen op de datum waarop Almelo op de wielerkalender staat. Zo rijden veel coureurs tijdens de Profronde van Almelo in de Vuelta, de Ronde van Spanje. Hoe het werkt bij het vastleggen van coureurs legt Eggermont uit in Wie Aa Zegt.

Vrouwenkoers

Wielerkenners opperden recent nog om te overwegen een vrouwenkoers te houden in Almelo, al dan niet in combinatie met een profwedstrijd bij de mannen. Eggermont snapt die suggestie, omdat in Nederland tal van ijzersterke rensters actief zijn, onder wie Marianne Vos, Lorena Wiebes en Demi Vollering. Hij legt uit waarom het onmogelijk is om op één dag zowel een vrouwen- als mannenkoers te houden. Hij laat echter ook doorschemeren dat het voortbestaan van het criterium in de huidige vorm onder druk staat.

Daarom wordt de komende tijd zoals gezegd nagedacht over een nieuwe opzet. De organisatoren kijken daarvoor met een schuin oog naar Etten-Leur, waar overigens zowel de mannen- als de vrouwen in actie komen. De mannen rijden er drie wedstrijden: een tijdrit, een rit in lijn en een puntenkoers. Het idee is om het publiek zo een snel, afwisselend en spannend programma aan te bieden.

Wie Aa Zegt is te horen via de website van 1Twente Almelo of via Spotify. Het volledige programma is te vinden op de website van Almelo Open Air.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.