Verkeer
Stuur appje
Zoek

Waarom restaurantketen De Beren, ondanks grote beloftes, afhaakte in Enschede en Hengelo

De beren foto
Beeld van een De Beren-restaurant elders
Beeld: De Beren Restaurants

De plannen waren groots en ambitieus: restaurantketen De Beren zou meerdere vestigingen openen op prominente locaties in Enschede en Hengelo. Maar door alle plannen ging een streep. Was de keten te enthousiast met uitbreiden? 

Aan de zijkant van bioscoop Kinepolis in Enschede hangt een groot bord met daarop 'De Beren'. Wie niet beter weet, zou denken dat je hier ook kunt eten. Maar het restaurant van de Rotterdamse keten kwam er nooit. Deze week werd bekend dat er een nieuwe invulling voor het pand komt: er wordt een groot entertainmentcenter gebouwd.

Grote plannen elders

Ook verderop in Enschede had de keten grootse plannen. Het beloofde jarenlang dat er een vestiging zou openen bij bioscoopketen VUE, aan het Van Heekplein in hartje stad. Maar ook hier werd er nooit een hamburger, sparerib of saté geserveerd. Voor de A-locaties in Enschede werd zelfs jarenlang huur betaald, maar er is nooit een euro verdiend.

Kinepolis in Enschede
Lees ook
Sportbar, bowling en karaoke: nieuwe trekpleister bij Go Planet in Enschede

In Hengelo hetzelfde verhaal: daar zou de keten een 500 vierkante meter grote vestiging openen in de nieuwe 'horecawand', tegenover het stadhuis. Ook hier zegde de Rotterdamse keten af. Daar kwam de sluiting van de afhaallocatie aan de Marskant in Hengelo eind vorig jaar bij.

Groei abrupt tot stilstand

Een woordvoerder van De Beren zegt dat de twee locaties in Enschede zijn vastgelegd "in een periode waarin De Beren sterk groeide en volop bezig was met het openen van nieuwe vestigingen. Door de coronaperiode kwam deze groei abrupt tot stilstand en hebben we onze uitbreidingsplannen opnieuw moeten beoordelen", zegt ze.

“De winst in de horeca staat onder druk, de huren zijn hoog en het derde probleem is personeel”

Van jarenlang hoge huren bij Kinepolis aan het Colosseum is volgens haar geen sprake geweest. "Daar hebben we destijds relatief snel afscheid kunnen nemen van het huurcontract." Bij de locatie in het centrum kostte dat meer tijd. "Mede door veranderingen in ons exploitatie- en verdienmodel bleek deze locatie uiteindelijk niet meer passend en financieel haalbaar voor onze formule. Daarom is besloten de vestiging niet te openen en op zoek te gaan naar een andere huurder. Dit traject is recent afgerond", vertelt de woordvoerder.

Terug in Hengelo

De Beren wil wel graag terugkeren naar Hengelo. "Wij hebben inmiddels een interessante mogelijkheid voor een restaurant in het centrum van Hengelo in beeld", zegt de woordvoerder, die benadrukt dat de afhaallocatie vorig jaar dicht moest omdat de gemeente andere plannen met het pand had. Voor Enschede zijn er op dit moment geen plannen meer.

"Bizar", zegt retaildeskundige Paul Moers tegen RTV Oost over het afblazen van de plannen in Enschede. "Want deze keten zou juist prima bij Enschede passen, met de grote studentenpopulatie." Hij vermoedt dat de keten met meer dingen worstelt. "De winst in de horeca staat onder druk, de huren zijn hoog en het derde probleem is personeel. Vind maar eens personeel in deze tijden."

Dit artikel is gepubliceerd in samenwerking met RTV Oost
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.