Drie jaar nadat vrije school De Zevenster verhuisde naar een nieuwe locatie in de wijk De Essen in Oldenzaal, is in de weken voor de bouwvakvakantie een begin gemaakt met de sloop van het oude schoolgebouw in de wijk De Thij. Hoewel de gemeente al in een vroegtijdig stadium aangaf dat er woningen zouden komen op deze locatie, wacht de buurt nog altijd met smart op concrete plannen in die richting.
Nadat omwonenden al in maart 2024 per brief waren geïnformeerd over de bouw van woningen door woningcorporatie WBO en vervolgens in juli tijdens een infoavond een eerste impressie van de plannen kregen voorgeschoteld, bleef het lange tijd stil. Intussen staken geruchten de kop op dat de grond was verkocht aan een projectontwikkelaar. Tijdens een politieke avond, voorafgaand aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart dit jaar, kwamen deze geruchten ook ter sprake. Waarop enkele raadsfracties om opheldering vroegen.
Die kwam er aanvankelijk niet, omdat de politiek in april druk was met de vorming van een nieuwe coalitie. Inmiddels is er van ambtelijke zijde wel wat meer duidelijkheid verschaft met een brief op 10 juni. Dit, als antwoord op een schriftelijk verzoek daartoe van buurtbewoners in december (!) vorig jaar. Uit het ambtelijke antwoord wordt duidelijk dat WBO nog altijd in beeld is en nu samen met de gemeente nieuwe varianten onderzoekt voor woningbouw op de Zevenster-locatie.
De nieuwe varianten, afwijkend van de eerder aan de buurt voorgelegde plannen, hebben volgens de ambtelijke brief te maken met ‘gewijzigde groeiambities’. Nadat Twente door het Rijk was aangewezen als groeiregio, speelde het vorige college daar op in met de ambitie Oldenzaal te laten doorgroeien naar 40.000 inwoners. Een ambitie, die inmiddels overigens alweer is teruggeschroefd door het nieuwe college.
Of dat consequenties heeft voor woningbouw op de Zevenster-locatie is niet duidelijk. In de ambtelijke brief wordt gerept over woningen voor 1- en 2-persoonshuishoudens met verschillende woningtypen. Daaronder eengezinswoningen, maar ook een beperkt aantal gestapelde woningen. Zodra gemeente en WBO daarvoor een variant hebben ontwikkeld, kan de planologische procedure (voorheen bestemmingsplan) worden gestart. Wanneer er daadwerkelijk met de bouw van woningen kan worden gestart, is niet duidelijk. In afwachting daarvan wordt de locatie, wanneer de sloopwerkzaamheden zijn afgerond, ingezaaid met een ‘bloemrijk mengsel’.