Verkeer
Stuur appje
Zoek

Concert Froukje in Openluchttheater Hertme afgelast vanwege verwacht onweer en code rood

20260627 hertme concert froukje
Beeld: 1Twente / Metropool

Het concert van Froukje dat zaterdagavond zou plaatsvinden in het Openluchttheater Hertme gaat niet door. De gemeente Borne heeft een deel van de evenementenvergunning van Metropool Open Air ingetrokken vanwege de weersomstandigheden.

Volgens de gemeente Borne is het besluit genomen vanwege verwacht onweer in combinatie met code rood, maar ook vanwege de hitte”. Daarbij is rekening gehouden met de boomrijke omgeving van het openluchttheater en het grote aantal bezoekers. "Het besluit is genomen omwille van de gezondheid van bezoekers, deelnemers en personeel bij het evenement."

Teleurstelling

Metropool reageert teleurgesteld op het besluit. “Met pijn in ons hart moeten we laten weten dat het concert van Froukje in Openluchttheater Hertme vanavond helaas niet doorgaat”, laat de organisatie zaterdagmiddag in een bericht weten. “We begrijpen ontzettend goed dat dit een grote teleurstelling is.”

Alles geprobeerd

Metropool zegt dat de afgelopen dagen is geprobeerd het concert veilig door te laten gaan. “Nu de vergunning is ingetrokken, is dat helaas niet meer mogelijk. Veiligheid staat daarbij altijd voorop.” De organisatie onderzoekt nu of het concert kan worden verplaatst. Begin komende week volgt daarover meer informatie. Wie een kaartje heeft gekocht, krijg daarover bericht per mail.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.