De bouw van de nieuwe rechtbank in Almelo is in volle gang. Op de landelijke Dag van de Bouw kunnen geïnteresseerden een kijkje nemen achter de bouwhekken op de bouwplaats aan de Stationsstraat. Op deze plek zal begin 2028 de nieuwe rechtbank in Almelo verrijzen.
Het nieuwe gerechtsgebouw behoort tot de stadsontwikkeling in het gebied rond het station in Almelo. Het Rijksvastgoedbedrijf, de rechtbank Overijssel, bouwbedrijf Dura Vermeer en de gemeente Almelo zijn de drijvende krachten achter dit project. “We openen graag de bouwplaats om dit noemenswaardige project te laten zien. We hebben er bewust voor gekozen om deze plek open te stellen, omdat we hierover ook veel vragen hebben gekregen van geïnteresseerden”, laat een woordvoerder namens Dura Vermeer Bouw en Vastgoed weten.
Bezoekers krijgen op zaterdag 20 juni tussen 10.00 en 14.00 uur de kans om de bouwplaats te betreden. Voor kinderen en volwassenen is er van alles te beleven. Zo worden er rondleidingen gegeven, kunnen bezoekers met een VR-bril een impressie krijgen van hoe het gebouw er straks uit komt te zien, is er voor kinderen een speurtocht over de bouwplaats, zijn er graafmachines waarmee gegraven mag worden en kan er een muurtje worden gemetseld. “We doen dit om te laten zien hoe leuk het is om in de bouw te werken. We zijn trots op wat we doen en willen dit graag delen met anderen.”