Deze zomer is de vijfde editie van Kunst op de Ruiten te bewonderen op de ramen van de Hengelose bieb. Voor het vijfde achtereenvolgende jaar werken daarbij Bibliotheek Twente, ROC van Twente en stichting Bernhards Ontmoeting samen. Het concept: vijftig ROC-leerlingen maakten een foto. Bij acht daarvan schreef dichter Hettie Franken een tekst. Die combinaties zijn vanaf vandaag vanaf de stoep te bewonderen. De overige foto's hangen binnen.
Studenten van de opleidingen Audiovisueel Specialist en Mediaredactie maakten de kunstwerken. Ze konden zich aanmelden voor deze buitenschoolse opdracht. Volgens Jeannette Lodeweges van Bernhards Ontmoeting was de belangstelling groot: "Uiteindelijk deden vijftig studenten mee." Zij zijn allemaal erg enthousiast, heeft Lodeweges gemerkt: "Je ziet hoe trots de studenten zijn, als hun werk ergens wordt geëxposeerd."
Het thema van dit jaar is 'liefde'. Dat sluit aan bij de activiteiten waarmee de organiserende stichting zich het hele jaar bezighoudt: "Met dit thema willen we een tegengeluid bieden aan alle verschrikkelijke gebeurtenissen die momenteel in de wereld plaatsvinden."
Liefde blijkt voor veel verschillende interpretaties vatbaar. Voor Lodeweges kreeg het thema tijdens het project een bredere betekenis: "Er waren veel foto's van dieren of bijvoorbeeld van een boom in bloei. Zo kun je de liefde ook verbeelden. Zo had ik er zelf nog niet naar gekeken."
Twee van de jonge fotografen die deelnemen aan Kunst op de Ruiten zijn Merrin Man (opleiding Audiovisueel Specialist) en Samantha Tegelaar (opleiding Mediaredactie). De twee 18-jarige studenten vonden het allebei een leuke opdracht. Merrin fotografeerde een dansend stel: “Het idee voor de foto en de compositie had ik zo bedacht. Ik zag het helemaal voor me.” Dat gold echter niet voor het hele proces daarna, vertellen de twee instemmend: “Van de beeldbewerking kregen we echt de kriebels.” Ze zien zichzelf geen fotograaf worden. Liever gaan ze documentaires maken.
Uiteindelijk zijn acht foto's geselecteerd voor een plek op de ruiten. Bij deze foto's schreef oud-stadsdichter Hettie Franken een tekst. Het kunstwerk van Samantha, waarop een meisje te zien is dat een boek leest, behoort tot deze selectie. “Het gedicht past bij mijn foto, alleen is er een klein probleempje: degene die ik heb gefotografeerd, is lesbisch, terwijl het gedicht over een man gaat."
Acht kunstwerken zijn van 12 juni tot en met 1 september te bewonderen op de ramen van de bibliotheek in Hengelo. De overige foto's hangen binnen.