CDA Dinkelland wil snel duidelijkheid over de voortgang van woningbouwplan De Wieffer in Deurningen. Volgens raadslid Ronelle Brummelhuis, zelf inwoner van het dorp, wachten inwoners al veel te lang op duidelijkheid. ''Starters, jonge gezinnen en doorstromers staan te trappelen. Dan moet je als gemeente helder zijn over afspraken, planning en participatie'', zegt ze.
Ronelle Brummelhuis, zelf inwoner van Deurningen, maakt zich zorgen over de woningbouw in het dorp. “Als ik met de mensen om mij heen praat, merk ik dat woningen uitblijven.” Vooral onder jongeren is er veel vraag naar woonruimte. Over het algemeen zijn huizen in Deurningen schaars. Volgens Brummelhuis kan woningplan De Wieffer een mooie uitkomst zijn om het dorp uit te breiden en tegelijkertijd dicht bij de kern te blijven. “Dat lijkt CDA Dinkelland een goed idee”, vertelt Brummelhuis.
De Wieffer moet ruimte bieden aan circa dertig woningen, waarvan 24 gemeentelijke kavels. Toch ervaren inwoners onduidelijkheid over gemaakte afspraken, de lokale toewijzing van woningen en de manier waarop hun woonwensen worden meegenomen. In oktober 2025 vulden inwoners een enquête in, maar een terugkoppeling bleef uit. ''Mensen hebben hun input gegeven. Dan mag je verwachten dat die serieus wordt teruggegeven én gebruikt'', aldus Brummelhuis.
De plek waar het nieuwe plan zou moeten komen ligt schuin tegenover de sportvelden. De betreffende boer heeft destijds zijn grond verkocht. “Daar kunnen hele mooie dingen voor Deurningen gebeuren, naar mijn idee”, aldus Brummelhuis.
Waarom het plan nog niet gerealiseerd is, heeft volgens Brummelhuis te maken met langdurige processen achter de schermen. De afgenomen enquête heeft Brummelhuis haar twijfels bij, zij vraagt zich af of de geplande woningen aansluiten bij de uitkomsten daarvan. Het gaat voornamelijk om vrijstaande woningen. “Het is niet zo dat de jeugd in Deurningen zoveel verdient dat zij dit soort huizen kunnen betalen.”
Volgens Brummelhuis is goed doordenken belangrijk. “Wanneer je kleinere huizen bouwt, zullen veel ouderen zeggen: doe ons alsjeblieft een klein huis. Dan komen de iets grotere huizen weer vrij voor gezinnen die al een starterswoning hebben gehad. Dat zorgt voor een wisselwerking.”
De vraag ligt nu bij het college van Dinkelland. Radiohost Wim vraagt of het nieuwe college hier al antwoord op kan geven. “Er zijn afspraken en gesprekken geweest met het oude college. Het zou mooi zijn als zij hier nog op kunnen antwoorden.”
De fractie wil weten welke vervolgstappen de komende periode gepland staan: van participatie tot vaststelling van het omgevingsplan en de start van de kaveluitgifte in Deurningen. Kersvers raadslid Brummelhuis heeft zich in de campagne sterk gemaakt voor meer en betaalbare woningbouw, dat ook sneller wordt gerealiseerd. Dat is volgens haar geen loze belofte. ''Jongeren willen in de gemeente blijven wonen, maar dan moet er wel gebouwd worden”, zegt ze. Het CDA heeft het college daarom een reeks schriftelijke vragen gesteld, om het onderwerp opnieuw op de politieke agenda te krijgen