Verkeer
Stuur appje
Zoek

Helden in Beweging brengt sport, erkenning en verbinding samen in Wierden

Helden in Beweging
Beeld: Helden in Beweging

In Wierden staat zaterdag 9 mei alles in het teken van erkenning, herdenken en samen in beweging komen. Op De Bongerd en in het centrum van Wierden vindt dan de tweede editie plaats van Helden in Beweging, een sportevenement voor mensen in beroepen met een verhoogde kans op PTSS. Het evenement duurt van 12.00 tot 18.00 uur en is vrij toegankelijk voor publie

Helden in Beweging is in de eerste plaats bedoeld voor veteranen, actieve militairen, politieagenten, brandweerlieden, ambulancepersoneel, NS‑medewerkers en andere hulpverleners. Mensen die in hun werk regelmatig worden geconfronteerd met ingrijpende situaties en daarmee een verhoogd risico lopen op posttraumatische stressstoornis. Het evenement brengt deze groepen samen om op een sportieve en betekenisvolle manier stil te staan bij de offers die zij en hun collega’s hebben gebracht voor vrijheid en veiligheid.

Centraal tijdens de dag staat een speciale Hero Workout of the Day (WOD). Deelnemers voeren de zogenoemde MURPH‑workout uit, een intensieve training met onderdelen als hardlopen, pull‑ups en push‑ups. De workout staat symbool voor militairen en hulpverleners die zijn gevallen of lichamelijk en/of geestelijk gewond zijn geraakt tijdens hun missie. Meedoen kan individueel of samen met een buddy. Er zijn verschillende categorieën, waardoor zowel beginnende als ervaren sporters kunnen deelnemen.

Hoewel Helden in Beweging vooral draait om deze ‘helden’, is iedereen welkom. Bezoekers kunnen meedoen, aanmoedigen of simpelweg aanwezig zijn. “Elke vorm van betrokkenheid draagt bij aan de betekenis van deze dag,” aldus de organisatie.

Hulpdiensten tonen materieel

Naast het sportieve programma zijn er diverse organisaties aanwezig die informatie geven over hun werk en inzetmogelijkheden. Politie, Brandweer, Ambulancedienst en Defensie zijn in Wierden vertegenwoordigd met voertuigen en materieel. Zo is onder meer een brandweervoertuig van het type Actros te zien. De politie is aanwezig met de NOVA‑stand en ook Veteranen in Actie is van de partij

Steun voor KNAKMOMENT

Aan Helden in Beweging is ook een goed doel gekoppeld. In 2026 is dat KNAKMOMENT, een initiatief dat 24 uur per dag een luisterend oor biedt aan (ex‑)militairen en hulpverleners die het mentaal zwaar hebben. Een plek waar mensen terechtkunnen wanneer het even knakt. Via Veteranen in Actie ondersteunt KNAKMOMENT daarnaast veteranen en hun gezinnen in moeilijke tijden, praktisch, betrokken en zonder oordeel. Ook KNAKMOMENT is zaterdag aanwezig met een informatiestand

Meer dan een sportevenement

Helden in Beweging wordt georganiseerd door Stichting Helden in Beweging, die is opgericht om een stevige basis te creëren voor dit initiatief. Het evenement is nadrukkelijk meer dan alleen sport. Het is een eerbetoon aan mensen die hun leven hebben gegeven voor onze vrijheid en veiligheid, of die tijdens hun missie zo beschadigd zijn geraakt – mentaal en/of lichamelijk – dat zij minder goed kunnen functioneren in de maatschappij.


Met de tweede editie in Wierden wil de stichting opnieuw laten zien hoe belangrijk erkenning, verbinding en saamhorigheid zijn voor iedereen die dagelijks klaarstaat voor anderen.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.