Verkeer
Stuur appje
Zoek

Kookgroep in Hengelose Es zorgt voor verbinding in de wijk: 'Het is gezellig en vijfsterrenwaardig'

Het is al jaren een gegeven in de Hengelose Es; mensen die samen avondeten in het wijkcentrum. Een groep vrijwilligers kookt iedere week een driegangenmenu, voor mensen die minder besteden te hebben of vaak alleen eten.  

In de keuken van het wijkcentrum zijn koks druk bezig. Met vandaag op het menu: schnitzel, gebakken aardappels, bloemkool, uiensoep en rauwkost. "En als toetje een apfelstrüdel met vanillesaus", zegt kok Charles Wessel, die samen met Ria Groothoff en kok Dennis het eten klaarmaakt. Iedere week eten zo'n 20 á 25 wijkbewoners samen in het wijkcentrum.  

Noaberschap

Onderlinge verbondenheid en noaberschap is één van de thema's die Hengeloërs hebben aangegeven belangrijk te vinden in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen. Voorbeelden zijn dit soort initiatieven in de wijk, die mensen met elkaar verbinden.  

"Iedere dinsdag zorgt de kookgroep ervoor dat er voor mensen met een kleine beurs een driegangendiner klaarstaat", zegt Fred Bumann, voorzitter van Wijkcentrum Hengelose Es. In het wijkcentrum zijn verschillende kookgroepen actief.  

Driegangenmenu

Voor zeven en een halve euro krijgen de bezoekers een volledige maaltijd, inclusief een toetje. De groep werkt samen met FC Twente Scoren in de Wijk, de maatschappelijke stichting van de voetbalclub. Met het initiatief wil de kookgroep eenzaamheid tegengaan en mensen op een laagdrempelige manier met elkaar in contact brengen. In andere Hengelose wijken zijn vergelijkbare alternatieven.

Gezellig

"Ik ben weduwnaar. Mijn vrouw is een tijd geleden overleden. Ik vind het samen eten gezellig en belangrijk", zegt één van de wijkbewoners. "Het is hier altijd gezellig en heel lekker. Ze verzinnen iedere keer weer wat lekkers. Echt vijfsterrenwaardig", zegt een mevrouw die ook mee-eet.

icon_main_info_white_glyph

Gemeenteraadsverkiezingen

1Twente brengt in de komende maanden in kaart wat er leeft in de stad en of dat aansluit bij wat politieke partijen van plan zijn. We toetsen hoe realistisch die plannen zijn. We kijken naar wat er in de afgelopen vier jaar is gedaan (of niet) en wat dat heeft uitgehaald. Of inwoners er wijzer van zijn geworden (of niet). En daarmee helpen we jou om straks in maart een keus te maken.

Oud-burgemeester Frank Kerckhaert en wethouder Marie-José Luttikholt schoven deze avond aan. Kerckhaert heeft bewondering voor de vrijwilligers: "Iedere week moeten zij voor 25 man inkopen doen, koken en dan ook nog de afwas. Het is iedere week weer een prestatie. Geweldig."

"Als je om je heen kijkt, zie je blije mensen. Dan doet dit exact waarvoor het bedoeld is", zegt Luttikholt. Volgens haar zijn dit soort initiatieven belangrijk om mensen in de buurt met elkaar te verbinden. "En dan krijgen ze ook nog een gezonde maaltijd."

Een succes

De tafels worden afgeruimd en kok Charles Wessel doet de afwas. Volgens hem was het weer een succes. "Nu krijgen ze nog een kop koffie of thee na en dan gaan ze straks naar huis en dan zien we ze volgende week gewoon weer terug", sluit hij af.  

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.