ProRail werkt volgende week zes dagen aan het spoor op het traject Hengelo - Zutphen. Daarom rijden er van dinsdag 28 oktober tot en met zondag 2 november geen treinen op dit traject. Arriva en NS zetten stopbussen in tussen de stations waar de treinen niet rijden.
De werkzaamheden hebben niets te maken met de werkzaamheden die de afgelopen weken zijn uitgevoerd aan het emplacement. Die zijn volgens een woordvoerder van ProRail volledig afgerond.
De werkzaamheden betreffen de vernieuwing van de treinbeveiliging. Het systeem detecteert treinen en zet seinen, wissels en overwegen in de juiste stand. De afgelopen maanden is voorbereidend werk uitgevoerd en zijn nieuwe kabels aangelegd. Voordat het nieuwe treinbeveiligingssysteem in gebruik kan worden genomen, moet het oude systeem worden ‘omgebouwd’ en getest.
Reizigers die de treinvervangende bus willen gebruiken, hebben een geldig vervoerbewijs nodig, zoals een OV-chipkaart of betaalpas. Inchecken kan op het station van vertrek en uitchecken op het station van aankomst. Het is niet mogelijk om fietsen mee te nemen in de bus.
Reizigers moeten rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een kwartier. Bestaande aansluitingen kunnen niet gegarandeerd worden. Reizigers worden geadviseerd de reis kort voor vertrek te plannen.
De stopbussen vertrekken op de inmiddels bekende plekken. In Hengelo is dat naast Schouwburg Hengelo (Centraal Station) en aan de achterzijde van het station op het Gezondheidspark.