Verkeer
Stuur appje
Zoek

Valpreventieweek in Almelo: voorkomen dat mensen vallen scheelt slachtoffers

Ouderen komen steeds vaker te overlijden als gevolg van een val. Door middel van de Valpreventieweek wordt daar steeds meer aandacht aan besteed. Ook in Almelo deden ze hieraan mee. 

Vallen is de meest voorkomende oorzaak van niet-natuurlijk overlijden in Nederland. In 2024 zijn 7300 mensen overleden als gevolg van een val blijkt uit cijfers van het CBS. Dat komt neer op twintig mensen per dag. Dat is een stijging van 5 procent ten opzichte van 2023. In de afgelopen vijfentwintig jaar is het aantal mensen dat is overleden als gevolg van een val verviervoudigd.

Ouderen die tussen de pionnen door dribbelen bij de walking football of leren vallen op een turnmat en met bokshandschoenen inslaan op een boksbal. Dat was woensdagmiddag het beeld bij het valpreventie-evenement ‘Stevig staan’. Naast de sportactiviteiten, bedoeld voor ouderen die nog goed ter been zijn, trof je ook informatiepunten en activiteiten voor bezoekers aan die dat niet meer zijn. 'Stevig Staan' is een samenwerking tussen Sportbedrijf Almelo, Fysio Collectief Almelo en de gemeente.

1Twente Almelo ging langs en sprak met Daan Hardon van Sportbedrijf Almelo. 

Beeld en videomontage: Bo Bruinink

icon_main_info_white_glyph

Even wat anders...

Ben jij tevreden met het leven in jouw straat, wijk en stad of dorp? Of juist niet? Laat het ons weten. Want: op 18 maart 2026 zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Met jouw antwoorden kunnen wij straks de juiste vragen stellen aan de partijen, zodat jij beter kunt kiezen wie het beste bij jouw wensen past.


> Klik hier en vul ook de vragenlijst in

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.