Heb jij het al gezien? Het stationsplein in Enschede ziet er behoorlijk anders uit dan eerst. De ene helft is een bouwput, de straat aan de andere kant is een geasfalteerde tweerichtingsweg geworden met bij het station een lus om reizigers af te zetten en te keren. En dat blijft ook wel even zo.
"De aanpassing ziet er misschien niet zo tijdelijk uit, maar dat is het wel", zegt een gemeentewoordvoerder. "Maar dat tijdelijke gaat wel lang duren." En uiteindelijk zal het plein nooit meer worden hoe het was.
De verandering aan de straat is nu nodig, omdat de helft van het stationsplein lange tijd op de schop is. "Eerst zijn ze kabels en leidingen aan het (ver)leggen. Daarna worden bij het plein nieuwe woningen gebouwd en komt er groen. In de tussentijd moet er een goede voorziening liggen om het station bereikbaar te houden."
Uiteindelijk wordt het hele stationsplein autovrij. De gemeente mikt op een ondergrondse parkeergarage bij het busplein, die je vanaf de Parkweg en de andere kant van het treinstation kunt inrijden. Het station is dan vanuit daar te bereiken.
Bewoners van de nieuw te bouwen woningen bij het stationsplein kunnen dan parkeren in de deze week heropende stationsgarage, bereikbaar via de Brammelerstraat en de Brammelerdwarsstraat.
"Dit is niet het groene stationsplein zoals we het voor ogen hadden", besluit de woordvoerder grappend. "Nu eerst de kabels en de woningbouw, dan de vergroening. En vervolgens hopelijk de nieuwe ondergrondse garage."
Zo gaat het uiteindelijke plein er wél uitzien, volgens de plannen: