Verkeer
Stuur appje
Zoek

Vier dagen geen treinen tussen Hengelo en Enschede vanwege werkzaamheden

Spoorwegovergang
De spoorbomen zullen vier dagen lang niet dicht gaan.
Beeld: Leon de Man

Omdat ProRail bezig gaat met de treinbeveiliging op het traject Hengelo – Enschede - Gronau rijden er daar van donderdag 17 tot en met zondag 20 juli geen treinen. Het gaat om zowel treinen van de NS als van Blauwnet.

De NS Sprinters vanuit Apeldoorn rijden op donderdag 17 en vrijdag 18 juli niet verder dan Almelo. Op zaterdag 19 en zondag 20 juli rijden ze wel door tot Hengelo. De Intercity rijdt sowieso wel door tot Hengelo gedurende deze vier dagen.

icon_main_info_white_glyph

Treinbeveiliging

Volgens een ProRail-woordvoerder is treinbeveiliging het systeem dat bijhoudt of er ergens een trein rijdt: "Dat systeem geeft signalen door naar meldkamers en spoorwegovergangen, zodat bijvoorbeeld spoorbomen tijdig omlaag gaan."

NS en Blauwnet zetten op alle dagen bussen in tussen Hengelo en Enschede. De NS-bussen rijden rechtstreeks van Hengelo naar Enschede en andersom, de bussen van Blauwnet stoppen ook op station Enschede Kennispark.

Extra reistijd

NS vraagt reizigers rekening te houden met extra reistijd en adviseert hen voor vertrek de Reisplanner van NS International te raadplegen.

Ook geen treinen naar Gronau

Op het traject Enschede - Gronau zullen ook bussen worden ingezet, laat de communicatieafdeling van Keolis weten. Keolis is verantwoordelijk voor de Blauwnettreinen.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.