Op traditionele wijze is donderdagmiddag 'de eerste steen' gelegd van het nieuwe zwembad in Enschede dat Aquadrome gaat vervangen. Tijdens een feestelijke ceremonie was de eer aan wethouder Niels van den Berg, die de steen plaatste in de entree van het zwembad dat in de zomer van 2026 voltooid moet zijn.
Er wordt al enige tijd gebouwd aan het nieuwe zwembad in Enschede. Daar verrijst een modern complex met een wedstrijdbad en een recreatiebad. Het huidige gebouw waarin subtropisch zwembad Aquadrome is gevestigd, wordt gesloopt zodra de nieuwbouw is afgerond.
Dat Aquadrome plaats gaat maken voor een nieuw zwembad is al geruime tijd bekend. Na een enkele tegenslag door de hevige regenval in juli afgelopen jaar, kwam het project in een stroomversnelling. "De vertraging hebben we inmiddels weer ingehaald", aldus Arthur Noordman van Synarchis, dat de gemeente begeleid bij de bouw. "We merken dat alles voorspoedig verloopt."
Inmiddels zijn de contouren van het gebouw zichtbaar en het bouwteam, dat soms met wel vijftig man tegelijk aan het werk is, hoopt in de zomer van 2026 klaar te zijn. “Het gaat erg snel. We hopen volgend jaar een bommetje te kunnen maken.” In het gebouw wordt ook ruimte gemaakt voor veel duurzame oplossingen zoals goede isolatie en een dak vol zonnepanelen.
Wethouder Niels van den Berg had de eer de 'eerste steen' te leggen, hoewel er dus al een bouwwerk staat. Daarbij hoort een speciale plaquette met zijn naam, die nog in het gebouw wordt geplaatst. Van den Berg is al sinds 2017 betrokken bij het verdwijnen van Aquadrome en de bouw van het nieuwe zwembad. “We zijn hier al zo lang mee bezig, dat het me trots maakt om te zien wat er nu gebouwd wordt”, aldus de wethouder. "Een subtropisch zwembad is misschien niet meer van deze tijd. Maar ervoor in de plaats komt, is iets wat de inwoners verdienen."
Lees verder onder de afbeelding.
Het meest trots is hij op de komst van een speelelement. “Dat is pas vrij laat toegevoegd.” Het eerste voorstel van het college in 2023 bevatte geen speeltoestellen en werd afgewezen. “Daarna zijn we terug naar de tekentafel te gaan om een nieuw plan te maken. Daarin was ook ruimte voor recreatieve elementen.” Dat aangepaste voorstel werd wél positief ontvangen door de gemeenteraad en werd aangenomen. “Als je dan hoort dat het toch gaat lukken, maakt dat me trots.”
Een eerste steen leggen deed hij niet eerder. “Ik heb mijn adviseur gevraagd of ik eens iets anders mocht doen dan lintjes doorknippen. Dat mag ik vandaag doen en vind ik geweldig”, aldus Van den Berg. De wethouder is vereeuwigd met een plaquette, die werd onthuld nadat de eerste steen was gelegd. “Ik hoop alleen dat ze hem niet onder de grond leggen, maar een mooie plek geven.”