Verkeer
Stuur appje
Zoek

Maandelijkse vredeswake in Hengelo steeds drukker bezocht: 'Het nut? Hier kun je je gevoel van machteloosheid kwijt'

250422 fakkelwake
Wat in oktober 2024 begon als een fakkelwake tegen de oorlog is nu uitgebreid met een pleidooi tegen de wapenwedloop.
Beeld: sp hengelo

Ze hebben niet de pretentie dat de wereldleiders zich iets aantrekken van hun geluid, maar feit is dat ze zich al een half jaar laten zien in de Hengelose binnenstad: de organisatoren van de maandelijkse fakkelwake voor vrede. De eerste keer stonden er vijftien mensen met een fakkel, in maart waren het er al dertig. Donderdag is er weer een bijeenkomst. "Op deze manier kunnen mensen in elk geval uiting geven aan hun machteloosheid."

Dat vertelt Vincent Mulder, die namens de SP Hengelo de pr voor z'n rekening neemt: "Het is toch ongehoord dat Netanyahu maar door blijft gaan met het bombarderen van Gaza en dat Poetin eenzijdig een wapenstilstand afkondigt, maar ondertussen drones op Oekraïne afstuurt?"

Als eenvoudige Twentenaren kun je er weinig tegen doen, maar je kunt in elk geval laten merken dat je het ermee oneens bent, vertelt Mulder: "Je kunt iets met je gevoel van machteloosheid en je kunt gelijkgestemden ontmoeten."

“We hebben onder meer twee kamerleden uitgenodigd om hun verhaal te vertellen.”

Wat in oktober 2024 begon als een fakkelwake tegen de oorlog is nu uitgebreid met een pleidooi tegen de wapenwedloop: "Deelnemers afkomstig uit heel Twente richten zich tegen het brute oorlogsgeweld en willen hun tegengeluid laten horen, waar de Nederlandse regering slechts inzet op meer bewapening en bijvoorbeeld nauwelijks kritiek heeft op de Israëlische regering", aldus Mulder.

Munitiedepot, straaljagers, Thales

Ook in deze regio is er van alles gaande op het gebied van de wapenwedloop, benadrukt Mulder: "Een mogelijk munitiedepot bij Rossum, de mogelijkheid dat hier weer straaljagers gestationeerd gaan worden en de orders die Thales krijgt, het zal niemand ontgaan." Het heeft volgens het raadslid alles te maken met het spierballenvertoon van de regeringsleiders en de NAVO.

241023 Fakkelwake Mulder 2 HENGELO
Lees ook
Raadslid nodigt heel Hengelo uit voor fakkelwake tegen oorlog: 'Geen ruimte voor politieke uitingen'

Met het aantreden van Trump wordt het er volgens Mulder en co. niet beter op: "Vandaar dat een steeds groter wordend aantal Nederlanders het noodzakelijk vindt om het motto 'Stop de oorlog' aan te vullen met het pleidooi 'Stop de wapenwedloop'."

icon_main_info_white_glyph

Bijeenkomst in Schouwburg Hengelo

Behalve met de maandelijkse fakkelwakes is Mulder nu ook bezig met de organisatie van een bijeenkomst op maandag 2 juni in Schouwburg Hengelo over dit onderwerp. "We hebben onder meer twee kamerleden uitgenodigd om hun verhaal te vertellen." Net als de wakes wordt het geen avond voor uitsluitend aanhangers van de SP: "Iedereen die zich hierbij betrokken voelt is welkom. We willen juist ook het gesprek aan gaan."

De wake komende donderdag wordt zoals altijd gehouden op de hoek Enschedesestraat / De Telgen en begin om 19.00 uur. Deelnemers hoeven niet zelf een fakkel mee te nemen; de organisatie zorgt daarvoor.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.