Verkeer
Zoek

Weergave

Stel regio in
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Losser

Boze buizerds zorgen voor overlast

Twente FM
Buizerd

DE LUTTE - Nu het broedseizoen voor vogels weer volop in gang is, zorgen ook de Twentse roofvogels weer voor wat overlast. Zo kwamen er vanuit de omgeving van het Binkhorsterkerkpad en Lossersedijk in De Lutte meldingen van een agressieve buizerd.


Een hardloper werd een aantal keer aangevallen. Ook op andere plekken in Twente komen wel eens dit soort meldingen binnen, zoals van het Hulsbeek. Een groot risico is dit echter niet; vogels maken vaak zo'n duikvlucht om mensen weg te houden bij nesten.

Om zo'n aanval af te weren kan men zich groot maken, hard roepen en zwaaien met de armen. Wanneer een vogel onverhoopt toch zorgt voor verwonding, ga dan naar de huisarts om dit te laten desinfecteren en verbinden. Gelukkig is ook lang niet iedere buizerd agressief; het gaat om een zeer klein aantal van naar schatting 10.000 broedparen.

Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.