Verkeer
Stuur appje
Zoek

Weergave

Stel regio in
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
In samenwerking met
Twente FM logo
Nieuws
Twente

Verdere samenwerking windenergie

Windmolens
Leon de Man
windmolens

TUBBERGEN - Tubbergen, Almelo en Twenterand kijken samen naar mogelijkheden voor windenergie in het grensgebied.


De eerste verkennende fase van die samenwerking is nu afgerond. De colleges van B&W hebben besloten om dit samenwerkingsverband voort te zetten. Het afgelopen jaar werd verkennend onderzoek uitgevoerd en afgerond. Zo werd de potentie voor windenergie in kaart gebracht en men maakte een start met een gebiedsproces.

De belangrijkste conclusie bij de drie gemeenten is dat er veel potentie is voor windenergie in het ATT-gebied, maar ook dat er zeer veel weerstand is tegen de komst van windturbines. Met zorgen over over gezondheidsaspecten en overlast. De drie gemeenten bereikten eerder al dat Gedeputeerde Staten besloten om tot 1 maart 2023 geen initiatieven in dit gebied in behandeling te nemen.

Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.