Verkeer
Zoek

Weergave

Stel regio in

Hengelo verlengt proef met half uur gratis parkeren binnenstad

Shopengohengelo gemeentehengelo
Gemeente Hengelo
Afgelopen juli onthulde wethouder Gerard Gerrits de eerste Shop & Go-parkeerplaats aan de Langestraat in Hengelo

De gemeente Hengelo gaat de proef met de zogenaamde ‘Shop & Go'-parkeerplaatsen verlengen. Wegens de lockdown zijn de meeste winkels in de binnenstad gesloten, waardoor er geen representatief beeld ontstaat van het gebruik van de parkeerplaatsen. De proef loopt tot eind 2021.

De Shop & Go-parkeerplaatsen zijn parkeerplekken waar bezoekers een half uur gratis kunnen parkeren. Ze zijn bedoeld voor mensen die voor een korte boodschap naar de binnenstad komen. Mocht iemand langer dan dertig minuten parkeren, dan krijgen de toezichthouders van de gemeente Hengelo een seintje. Zij kunnen dan een bon uitschrijven. De Hengelose binnenstad telt momenteel dertien van dit soort parkeerplaatsen.

Volgens de gemeente moet de proef worden verlengd omdat de opstartfase langer duurde dan verwacht. Ook gooit de lockdown roet in het eten. De meeste winkels in de binnenstad zijn gesloten, waardoor er volgens de gemeente geen representatief beeld ontstaat van het aantal bezoekers dat normaal gesproken naar de stad zou komen. De proef wordt verlengd tot het einde van het jaar. Dan gaat de gemeente het gebruik van de parkeerplaatsen evalueren.

Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.