Verkeer
Stuur appje
Zoek
metJoop
metJoop
Online programma
Joop Leeuwerink

metJoop afl. 318

Muziek en Cultuur kunnen prima samengaan. Wat dacht je van: lekkere “gouwe ouwe” uit jaren zestig, zeventig. Maar ook spiksplinter NIEUW! Een single van Bløf en Racoon. Muziek uit de regio uit de Aechterhoek en Eanske. Willem Wilmink  leest zijn eigen gedicht voor: Textielstad.    

Muziek en cultuur kunnen prachtig samengaan

.Wat dacht je van: lekkere “gouwe ouwe” van Middle of the Road, CCR, Bread, Golden Earring, Sweet en vele anderen. 

Maar ook spiksplinter NIEUW! De samenwerking van twee Zeeuwse popgroepen Bløf en Racoon leveren een lied op. Hun gezamenlijke single heet: GLAS. 

Aandacht is er ook voor de streek. De Achterhoekse formatie Boh Foi Toch heeft afgelopen zaterdag in Groenlo hun nieuwe live dubbelalbum gepresenteerd. Ommundeg Mooi is een live registratie van 35 jaar gezellige muziek te maken. En allemaal in het dialect. 

Eén van de eerste singles van Teach In uit Enschede is Take Me To The Water. Later zouden er nog vele anderen volgen, en met succes! 

Uiteraard CULTUUR. De wekelijkse rubriek “Wie Weet Waar Willem Wilmink Woont” staat dit keer in het teken van 700 jaar Enschede. Deze plaats is groot geworden door de textiel, en werd niet voor niets textielstad genoemd. De Enschedese dichter Willem Wilmink heeft er een gedicht over geschreven, waar toentertijd niet iedereen blij mee was. De groep Triooo heeft destijds een prachtige muzikale bewerking op z’n Twents uitgebracht. Een bekende Nederlander oorspronkelijk uit Almelo, heeft ook nog een mening over onze stad hij zingt: Eanske is onmeunig mooi!

The Cats hebben 1970 een mooi album uitgebracht “Take Me With You”. De elpee stond 21 weken in de albumlijst en behaalde de nummer 1-positie en de goudstatus. En dat niet alleen het album is ook ALBUM VAN DE MAAND van de maand november geworden bij “metJoop”. Van dit fraaie album laat ik in deze uitzending de titelsong horen.

Voor diegenen die lekkeRRR LLLang willen LLLuisteren kunnen acht en halve minuut genieten van the Who met Won’t Get Fooled Again

Dus weer een uitzending waar veel variatie in zit, en veel te genieten valt.  Veel luister plezier toegewenst.
 

.