afl. 353 Album van de Maand | Beggar Julia's Time Trip - Ekseption deel 4
De groep komt oorspronkelijk uit Haarlem, en in 1970 brachten ze hun tweede album uit. Met een release in 2026!
Het tweede album van Ekseption, Beggar Julia’s Time Trip, is voor het eerst sinds de oorspronkelijke release in 1970 weer op vinyl verkrijgbaar. Deze klassieker, waarin rock en klassieke thema’s samensmelten, is voor deze uitgave geremasterd vanaf de originele tapes.
Het conceptalbum laat de virtuositeit horen van de band onder leiding van toetsenist Rick van der Linden en neemt de luisteraar mee op een muzikale tijdreis. En is gekozen als ALBUM VAN DE MAAND. De bedoeling is om het gehele album te laten horen in 4 delen.
Vandaag deel 4.
Het album neemt ons mee op reis met Julia, een arm meisje dat door de tijd trekt en onderweg verschillende componisten, stijlen en muzikale werelden tegenkomt. Vandaag gaan we richting de finale van die tijdreis: deel vier, de ontknoping.
De ontknoping van de tijdreis begint met Space III.
Space III is een kort, atmosferisch overgangsstuk vol geluidseffecten. Het werkt als een ruimtelijke brug naar het volgende grote thema.
Daarna volgt Feelings, een van de hoogtepunten van de B-kant van de plaat. Geen klassieke bewerking dit keer, maar een dromerige eigen compositie van toetsenist Rick van der Linden, gedragen door melancholische mellotron- en orgelklanken.
In Epilogue horen we een kort gesproken intermezzo met de stem van Linda van Dyck. Zij blikt terug op Julia’s reis en rondt daarmee het verhaal af.
En dan komt de finale: Music For Mind / Theme Julia. Daarin keren de thema’s samen terug in een krachtig, symfonisch slot, met volop ruimte voor blazers en toetsen.