Verkeer
Stuur appje
Zoek
Afl 317 WWWWW Joost Prinsen

Wie Weet Waar Willem Wilmink Woont: aandacht voor Joost Prinsen †

Joost Prinsen is vorige week maandag overleden. De acteur en presentator is 83 jaar oud geworden.   

Gedichten van Wilmink gezongen door Joost Prinsen

Generaties groeiden in de jaren zeventig met hem op toen Joost Prinsen als Erik Engerd meespeelde in het bekende kinderprogramma de 'Stratemakeropzeeshow'. Later was hij een van de bedenkers van de quiz 'Met het mes op tafel'. Maar voor mij en ook voor vele anderen was hij de persoon die liedjes met tekst van Willem Wilmink heeft gezongen, en ook zijn gedichten prachtig mooi kon voordragen. De bekendste, en die hem persoonlijk diep in zijn ziel raakte was Ben Ali Libi de Goochelaar.

Regelmatig kwamen liedjes of voordrachten voorbij in de rubriek Wie Weet Waar Willem Wilmink Is. Ontroeren dat kon-ie, Joost Prinsen. Menigeen weet nog hoe geraakt men werd toen Joost Prinsen het lied ’Frekie’ heeft gezongen.
Als het raak was, dook de keeper mooi naar de verkeerde kant, en ’t was góal, en dan was Frekie kampioen van Nederland.
De Nederlandse dichter, Willem Wilmink, schreef het lied in 1974, geïnspireerd op herinneringen aan zijn eigen buurjongen en op het lied ’Kijk dat is Kees’ van Freek de Jonge (1970). Harry Bannink zette het op muziek. Datzelfde jaar zong Joost Prinsen het in ’De stratemakeropzeeshow’.

Frekie heb ik vorige week al laten horen. Ik heb vandaag drie andere liedjes met de tekst van Willem Wilmink. Ik ga beginnen met “Meisjes Uit Vervlogen Dagen” gevolgd door  “Aan De Schelde”

Harry Bannink was ook de componist van "Textielstad" Dit lied kende geen refrein. Harry produceerde een instrumentaal telkens terugkerend motief. En hij leverde daarbij een vette knipoog naar zijn eigen en Wilminks afkomst. Hij baseerde zijn instrumentale refrein op de melodie van de boerenpolka De Driekusman. 
Maar wel in dat lome blues achtige sfeertje waarin hij het hele lied laat voltrekken. 
De tekst van “Textielstad”.is te lezen op het pand van boekhandel Broekhuis in het centrum van Enschede.