De nieuwe basisschool De Viersprong in Fleringen is officieel geopend. Tijdens een feestelijk moment werden ook de nieuwe naam, ‘De Viersprong’, en het logo van de school onthuld. De officiële openingshandeling werd verricht door twee leerlingen en Gerard Kuipers namens Kulturhus De Spil en wethouder Hilde Berning.
Het voortbestaan van een basisschool in Fleringen was door het huidige aantal leerlingen niet vanzelfsprekend.
Wethouder Hilde Berning: “Vanaf het begin hadden we hetzelfde doel voor ogen: de basisschool voor Fleringen behouden. Dat proces was niet altijd eenvoudig. Er waren verschillende belangen, er
moesten keuzes worden gemaakt en soms moesten we samen zoeken naar oplossingen. Maar
iedereen bleef kijken naar wat wel kon. Het resultaat laat zien wat je kunt bereiken als inwoners,
vrijwilligers, onderwijs en de gemeente samen de schouders eronder zetten.”
De nieuwe school is gebouwd tegen het bestaande Kulturhus in Fleringen. Verschillende voorzieningen komen daardoor op één plek samen: kinderopvang, de dorpsbibliotheek, de sportzaal en ruimtes voor ontmoeting.
Tijdens de opening was er ook een bijzonder moment voor Gerard Kuipers. Als waardering voor zijn kartrekkersrol en zijn grote vrijwillige inzet bij de realisatie van de nieuwe school is het schoolplein naar hem vernoemd. Het plein draagt voortaan de naam Gerard Kuipersplein.
Directeur Marloes Aman overhandigde tijdens de bijeenkomst symbolisch het naambordje aan Gerard Kuipers.
Berning: “Deze school laat zien wat de kracht van samen doen kan opleveren. Dankzij de inzet van heel veel vrijwilligers kunnen kinderen ook in de toekomst in Fleringen naar school.