Supporters van FC Twente die woensdag naar de thuiswedstrijd tegen Telstar gaan, kunnen geen gebruik maken van trein- en busvervoer naar De Grolsch Veste. Reden is de landelijke OV-staking die die dag is aangekondigd. De club adviseert fans op de fiets te komen of te rekenen op langere reistijd. Pendelbussen vanaf de UT naar het stadion rijden wel.
De landelijke ov-staking op 9 september zorgt naar verwachting voor extra verkeersdrukte rond het stadion, mede vanwege het aanvangstijdstip van de wedstrijd (18:45). Supporters die met de auto komen wordt geadviseerd ruim op tijd te komen.
Voor het streekvervoer, waar ook de Twentse Arriva-bussen en Blauwnet-treinen onder vallen, geldt de staking de hele woensdag. Treinen tussen Enschede en Zwolle, Zutphen-Hengelo-Oldenzaal en Almelo-Mariënberg rijden daardoor grotendeels niet.
De ov-vakbonden leggen aankomende woensdag 24 uur het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen voor de sociale zekerheid. Wie zijn baan verliest, krijgt volgens die plannen nog maar één jaar WW-uitkering in plaats van de huidige twee. Daarnaast gaat het maximale dagloon voor zowel de WW als arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA met twintig procent omlaag, wat vooral mensen met een hoger inkomen raakt. Ook wil het kabinet bezuinigen op de WIA. De vakbonden vrezen dat dit de inkomenszekerheid van zieke werknemers verder onder druk zet.