Verkeer
Stuur appje
Zoek
In samenwerking met
Twente FM logo

Overdinkelaar Joey loopt eigen 4daagse om geld op te halen voor bestrijding van ziekte van Huntington

Joey kruijshaar
Beeld: Joey Kruyshaar

Joey Kruyshaar uit Overdinkel is vanmorgen, woensdag 22 juli, op weg naar Haaksbergen. Lopend. En dat terwijl hij eigenlijk nooit wandelt. Deze week trekt hij de wandelschoenen aan om geld op te halen voor bestrijding van de ziekte van Huntington, waaraan zijn neef Giuliano op 15-jarige leeftijd is overleden. Andere familieleden, neef Damiano en nicht Serena, kampen met de jeugdvorm van deze dodelijke ziekte, waarvoor nog geen medicijn is. Met zijn tocht wil hij deze vrij onbekende ziekte ook onder de aandacht brengen. 

Eigenlijk wilde hij voor dit goede doel meedoen aan de Vierdaagse in Nijmegen, vertelt hij in de ochtendshow van Twente FM. Maar er stonden duizenden wachtenden op een lijst voor hem, dus besloot hij vanuit Overdinkel zijn eigen vierdaagse te lopen. Met de grootste afstand, elke dag 50 kilometer, terwijl hij lange wandeltochten niet gewend is. Gisteren liep hij een route via Delden. Of hij al blaren had? “Nee, wel werd ik wakker met kramp in de benen”, vertelt hij.

Vandaag naar Haaksbergen

Voor vandaag staat Haaksbergen op de agenda. Kruyshaar wordt vergezeld door medewandelaars. Gisteren haakten na 30 kilometer zijn compagnons af, en liep hij de 50 kilometer alleen uit. Vandaag wandelen mensen telkens 5 kilometer mee. Er wordt ook gezorgd voor eten en drinken onderweg. En eventueel voor droge kleren, want vanmorgen liep hij in de regen. 

Donderdag 23 juli voert de route door Ootmarsum en vrijdag 24 juli, de laatste wandeldag, loopt hij naar de buurtschap Stevelo. 

Audiofragment
200 kilometer lopen voor de ziekte van Huntington: 4Daagse van Overdinkel | Joey Kruyshaar

Bijdrage overmaken

Mensen kunnen hem, en vooral zijn doel, steunen door een bijdrage over te maken via https://www.gofundme.com/f/samen-voor-huntington
Zijn streefbedrag van 5000,- euro is inmiddels bereikt, maar meer bijdrage blijven welkom: “Elke euro telt.” 

icon_main_info_white_glyph

Ziekte van Huntington

De ziekte van Huntington is een progressieve en erfelijke ziekte waarbij zenuwcellen in de hersenen beschadigd raken. Wereldwijd komt deze ziekte bij 10 op de 100.000 mensen voor.
Het is op dit moment niet mogelijk om de ziekte te genezen of het verloop af te remmen. Diverse medicijnen kunnen echter wel enige verlichting geven van de symptomen.
De ziekte van Huntington wordt veroorzaakt door een afwijkend gen op het 4e chromosoom. Indien één van de ouders dit afwijkende gen heeft, dan heeft ieder kind 50% kans de ziekte te erven.

https://www.huntington.nl 

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.