Verkeer
Stuur appje
Zoek

John Overmeer zwemt, fietst en loopt bijna 2.700 euro bij elkaar voor Noodfonds Enschede en blikt terug

John Overmeer - Swedeman Xtreme Triathlon
Beeld: John Overmeer

Je vraagt je af wat mensen bezielt. Een triatlon is zwaar, de Iron man is een zware variant en dan heb je de Swedeman Xtreme Triatlon. Nog zwaarder. John Overmeer deed het afgelopen zaterdag. Hij blikt terug en legt een link met Enschedeërs die het ook zo nu en dan zwaar hebben.

Overmeer is er zo een die graag zijn grenzen verlegd. In elk geval fysiek. Om te ontdekken dat je, als je denkt dat het niet meer gaat, tòch verder kunt. De eindstreep haalt. Met hulp van vrienden en familie, die je uit een neopreen pak helpen, op een fiets sleuren, wat eten toestoppen en opvangen als je over de meet bent.

Noodfonds Enschede

De Enschedeër ziet daarin een verband met dat Noodfonds. Niet alle 170 atleten die meedoen aan die extreme triatlon in Zweden doen het, hij deed het wel: geld inzamelen voor een goed doel. In dit geval het fonds waarvan hij ambassadeur is. “Ik wil dit graag delen.”

Lees verder onder de afbeelding.


  • John Overmeer - Swedeman Xtreme Triathlon - triatlon - zwemmen
    Beeld: John Overmeer
  • John Overmeer - Swedeman Xtreme Triathlon - triatlon - bergen
    Beeld: John Overmeer
  • John Overmeer - Swedeman Xtreme Triathlon - berg - triatlon
    Beeld: John Overmeer
  • John Overmeer - Yellow Jersey - Swedeman Xtreme Triathlon
    Beeld: John Overmeer

Dat Noodfonds Enschede, voorheen het Fonds Bijzondere Noden, is een uiterste financiële vangnet voor stadsgenoten die zwaar in geldnood zitten en verder nergens meer terecht kunnen. Overmeer sprokkelde 2.667 euro bij elkaar, maar verwacht dat er nog wat donaties binnen gaan komen.

Gebeurt dat, dan sleept hij ook dàt doel over de meet. Hij mikte op 3.500 euro.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.