Verkeer
Stuur appje
Zoek

Weergave

Stel regio in
In samenwerking met
Twente FM logo

Eerste Twentse Tokken Toernooi komt naar de regio

Tokkenspel 4 personen
tokkenintwente.nl

Twente krijgt dit najaar voor het eerst een eigen Tokken Toernooi. Daarmee sluit de regio zich aan bij de groeiende populariteit van het Tokkenspel, waarvoor al jarenlang toernooien en zelfs een Nederlands kampioenschap worden georganiseerd.

Initiatiefnemer is van Mark Lensen van 'Tokken in Twente' uit Losser. Lensen is sinds vorig jaar actief met de introductie van het gezelschapsspel in de regio. Lensen: "de belangstelling voor het spel groeit snel, zowel onder jongeren als volwassenen. Het Tokkenspel is een tactisch bordspel dat wordt gespeeld door vier spelers, verdeeld over twee teams. Hoewel het spel doet denken aan Mens-erger-je-niet, wordt gespeeld met kaarten in plaats van een dobbelsteen."

Het doel is om als eerste alle pionnen veilig in de eigen thuishaven te krijgen. "Iedere kaart heeft een eigen functie, waardoor spelers niet alleen zichzelf en hun teamgenoot kunnen helpen, maar ook de tegenstander kunnen dwarsbomen."

Toernooi

Lensen wil eind dit jaar een Twents toernooi organiseren. "We verwachten met de organisatie van het eerste Twentse toernooi de regionale spelgemeenschap verder uit te bouwen."

De exacte datum en locatie van het toernooi worden op een later moment bekendgemaakt.

Belangstellenden kunnen zich alvast aanmelden en meer informatie vinden via de website van Tokken in Twente.

Audiofragment
Eerste Tokken Toernooi Twente aangekondigd | Mark Lensen
Maak 1Twente jouw voorkeursbron in Google
Google heeft een nieuwe instelling. Daarmee kies je zelf welke websites je bovenaan ziet als je iets opzoekt. Zet 1Twente in je lijst en je mist geen nieuws meer uit Twente.
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.