Recreatiepark Het Hulsbeek in Oldenzaal heeft er een nieuwe sportvoorziening bij. Op zaterdag 23 mei om 12.30 uur vindt de officiële opening van het calisthenicspark plaats. Aansluitend houden Calisthenics Twente, Hulsbeek Urban Sport en de Calisthenics Community een sportieve middag. Bezoekers kunnen tijdens deze bijeenkomst kennismaken met de sport, demonstraties bekijken en zelf deelnemen aan verschillende activiteiten.
“Het is trainen met eigen lichaamsgewicht”, vertelt initiatiefnemer Rowan Küthe in de ochtendshow van Twente FM. “Aankomend weekend staat er een evenement op de planning vanuit Calisthenics Twente. We hebben drie categorieën, namelijk mannen, vrouwen en professionals, waarin in totaal 36 deelnemers meedoen. Het gaat erom zo snel mogelijk een aantal oefeningen achter elkaar uit te voeren en de deelnemers strijden tegen elkaar voor de titel.”
Calisthenics is een vorm van training waarbij verschillende oefeningen de spierspanning verhogen. De oefeningen worden met minimaal gebruik van apparatuur uitgevoerd. Het doel van de calisthenicsoefeningen is het verbeteren van kracht, fitheid en flexibiliteit door bewegingen zoals trekken, duwen, hangen, buigen, springen en zwaaien, waarbij het lichaamsgewicht als weerstand dient.
Het idee voor het nieuwe park ontstond niet zomaar. Küthe raakte twee jaar geleden tijdens een studie geïnspireerd door iemand uit Zwolle om deze sportvorm lokaal op de kaart te zetten. "Zo heb ik ook in Enschede een Calisthenics toestel gerealiseerd en probeer ik dat nu voor iedereen toegankelijk te maken", aldus Küthe
"Wij zijn als stichting al meerdere jaren voor urbansports op het Hulsbeek bezig”, zegt Jos Wissink van stichting Hulsbeek Urban Sports. “Het calisthenicstoestel is gefinancierd met sponsoren en lokale fondsen. Het doel is mensen bij elkaar brengen en een ontmoetingsplek creëren voor jongeren en ouderen.”
De officiële opening van de nieuwe sportvoorziening is voor iedereen vrij toegankelijk. Belangstellenden die willen kijken of zelf kennis willen maken met de sport, kunnen op zaterdag 23 mei vanaf 12.30 uur terecht op het terrein van Recreatiepark Het Hulsbeek.