Na een aangepaste editie vorig jaar keert de Batavierenrace dit weekend terug zoals studenten hem kennen: als estafetteloop van Nijmegen naar Enschede. Op de campus van de Universiteit Twente was deze vrijdagmiddag de opbouw in volle gang voor de 54ste editie van het evenement.
Honderden studententeams uit heel Nederland leggen in estafettevorm de ruim 175 kilometer af van Nijmegen naar Enschede. Daarmee geldt de Batavierenrace als de grootste estafetteloop voor studenten ter wereld.
Deze vrijdagavond, om kwart voor tien 's avonds, vertrekken de eerste lopers vanuit Nijmegen. De studententeams rennen de hele nacht door en worden zaterdagmiddag op de campus van de UT verwacht, waar de finish ligt. Daarna barst traditiegetrouw het feest los.
Vorig jaar werd de hardloopwedstrijd noodgedwongen in aangepaste vorm georganiseerd, alleen in Enschede. Door een tekort aan bestuursleden en organisatie lukte het toen niet om de volledige estafette op poten te zetten. Volgens Jeroen van Loon, voorzitter van de organisatiecommissie dit jaar, speelde mogelijk de discussie rond de langstudeerboete mee. "Je neemt namelijk een bestuursjaar, dus misschien wilden mensen het daarom niet. Maar echt zeker weten waar dat aan lag weten we niet."
Dit studiejaar lukte het wel om een nieuw bestuur samen te stellen. "Ik ben in ieder geval blij dat we nu wel een bestuur hadden en mensen die er zin in hadden om het te doen", zegt Van Loon. "Het is een heel mooi jaar geweest: hard werken, maar ook veel leuke dingen. Je werkt er echt lang naartoe. Ik vind het een beetje spannend, maar heb er vooral heel veel zin in."
Aan de race doen volgens Stijn Hegeman, commissaris race, zo'n zevenduizend deelnemers mee. Het bestuur loopt zelf ook mee tijdens de openingsfase van het evenement. "We gaan de eerste etappe zelf ook meerennen, in ons bestuurspak."