Verkeer
Stuur appje
Zoek

Gouden keeltje of niet? Honderden zangers gezocht voor groot project in Enschede (en iedereen mag meedoen)

MUSIC the public domain David Lang Lincoln Center 28372267264
Foto uit New York (2016): David Lang met The Public Domain
Beeld: Steven Pisano / Wikimedia Commons (CC BY 2.0)

(Amateur)zangers in Enschede opgelet: de Nederlandse Reisopera zoekt honderden deelnemers voor een groots a capella zangproject. Iedereen mag meedoen, ervaring is niet nodig. Aanmelden kan tot 1 mei.

Na eerdere uitvoeringen in onder meer New York, Londen, Berlijn en Amsterdam strijkt The Public Domain nu neer in Enschede. Op 14 juni klinkt het stuk tijdens Kunst in het Volkspark, waar honderden stemmen samen één geheel vormen.

De Amerikaanse componist David Lang schreef het werk speciaal voor grote groepen zangers. De teksten zijn gebaseerd op antwoorden uit online zoekmachines op vragen als: wat brengt mensen samen en wat delen we met elkaar? "Het is een bijna utopisch experiment om een betere wereld te creëren", aldus Lang.

Vijf talen

Bijzonder aan de Enschedese uitvoering is dat het stuk in vijf talen wordt gezongen. Daarmee sluit het project aan bij de internationale samenstelling van de stad.

De muzikale leiding ligt in handen van Resy Wernink, dirigent van Jazzkoor Enschede. De deelnemers worden verdeeld over vijf groepen, elk onder leiding van een dirigent uit de regio: Diet Gerritsen, Frank Deiman, Paul Kempers, Bente Hof en Rogier IJmker. Zangers van beroepskoor Consensus Vocalis ondersteunen het geheel. 

The Public Domain wordt geregisseerd door Char Li Chung van Theater Oostpool. Hij zorgt ervoor dat de vijf verschillende koren samen een harmonieus geheel vormen.

Aanmelden

Meedoen kan individueel of met een koor. De gezamenlijke start vindt plaats op zaterdag 11 april. Aanmelden kan via de site van de Reisopera.

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.