Verkeer
Stuur appje
Zoek

AED Windmolenbroek krijgt plek aan De Plevier: voorbeeld van geslaagd bewonersproject gemeente Almelo

AED Plevier
Nathalie van der Valk (links) & Monique Doldersum bij de AED aan De Plevier.
Beeld: 1Twente Almelo/Rick Wippert

De AED voor de bewoners van De Pijlstaart en De Plevier in de wijk Windmolenbroek heeft een plek gekregen. Hiermee is het buurtinitiatief door bewoners van Almelo Buurt Samen afgerond. Buurtjes met een reanimatiediploma mogen zich melden.

Voor het apparaat moest een slordige 3000 euro worden neergeteld en dat werd deels bekostigd door de Hartstichting en BuurtAED. De overige 1600 euro is afkomstig uit het buurtproject Almelo Buurt Samen van de gemeente Almelo. 

Via een oproep vorig jaar in de buurtapp werd gevraagd om de waardebonnen van 7,50 euro per adres te schenken aan dit initiatief. Met succes. In januari werd de AED bij initiatiefnemer Monique Doldersum bezorgd. Het enige wat nog ontbrak, was een geschikte plek.

Niet bestaand adres

En ook die is gevonden. De AED hangt inmiddels bij De Plevier 84 aan de muur, een adres dat officieel niet bestaat. Want in tegenstelling tot naastgelegen woningen, ligt de voorkant van deze woning aan een soort fietspad, dat de De Grensweg heet. Inderdaad ietwat verwarrend, geeft bewoner en mede-initiatiefneemster Nathalie van der Valk aan. “Pakketbezorgers hebben soms ook moeite om ons adres te vinden. Maar dat wordt opgelost."

Monique Doldersum met de AED voor Plevier en Pijlstaart
Lees ook
Nieuwe buurt-AED Windmolenbroek een van de mooie resultaten van Almelo Buurt Samen

Bordje aan lantaarnpaal

Zo wordt bij de inrit naar het schuurtje aangeven dat het hier om nummer 84 gaat. "En de overbuurman draagt z'n steentje bij met een aanwijsbordje aan de lantaarnpaal dat naar de AED wijst." Bovendien voert de navigatie ook meteen naar de juiste plek.

Aanmelden

Buurtbewoners met een reanimatiediploma kunnen zich aanmelden bij HartslagNu. Zij krijgen een oproep via de mobiel als er in hun buurt een hartstilstand wordt gemeld. "Hoe meer mensen zich hiervoor aanmelden, des de groter de kans dat levens worden gered", aldus Monique Doldersum.

Nieuwe bonnenronde

Ze zou met de eerstvolgende waardebonnenronde van Almelo Buurt Samen graag een aantal reanimatiecursusplekken bekostigen voor belangstellende buurtbewoners. De aanschaf van de AED ging al gepaard met zes cursusplekken en het zou volgens Monique mooi zijn als daar nog zo'n aantal bijkomt. 

"De AED hangt er nu, maar daarmee is het natuurlijk niet gedaan. Er is verloop in een buurt, mensen worden ouder en zullen ooit een keer aangegeven niet meer inzetbaar te zijn. Ook onderhoud komt op een goed moment aan de orde en zal tot in lengte van jaren de aandacht vragen."

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.