Van de in totaal ruim 800 wandelaars die zich hadden ingeschreven, meldden zich zaterdagmorgen in de stromende regen 674 die hards bij de Cocer in Rossum voor de start van de Midvastenloop Twente. Hoewel veel wandelaars vanwege de barre weersomstandigheden thuis bleven, liepen de doorzetters die zich lieten sponsoren toch nog tussen en 25 en 30 duizend euro bij elkaar voor goede doelen in Afrika.
“Een erg goede opbrengst”, aldus Jan Tijman maandagochtend in de radioshow Twente wordt wakker van Twente FM. “Zeker gezien de weersomstandigheden.” Tijman heeft als een van de organisatoren van de Midvastenloop grote bewondering voor de wandelaars die de stromende regen trotseerden. “Maar liefst 400 wandelaars hebben de volledige 40 kilometer volbracht. Alle deelnemers kwam vrolijk terug.”
Alle deelnemers kregen een warm (en droog) onthaal in de kerk in Rossum. Tijman: “In de kerk werden ze met applaus begroet, waarna ze een kaarsje konden opsteken.” De deelnemers aan de Midvastenloop, die werden gesponsord voor elke afgelegde kilometer, brachten dit jaar geld bij elkaar voor twee goede doelen:een straatkinderenproject in het bisdom Lodwar in Kenia en de stichting Bouwstenen voor Gambia, waarmee een bijdrage wordt geleverd aan kleinschalige sociaal-economische projecten.