Verkeer
Stuur appje
Zoek

Drie Almelose vrouwelijke lijsttrekkers over vrouwen in de politiek: 'Het is tien keer zo hard werken'

Op Internationale Vrouwendag wordt een ode gebracht aan de vrouw. Niet voor iedere vrouw zijn gelijke rechten vanzelfsprekend, en daarom wordt er jaarlijks aandacht besteed aan de gelijkheid van vrouwen wereldwijd. Ook zitten er nog steeds meer mannen dan vrouwen in de Almelose politiek. Om te achterhalen hoe het is om als vrouw door het politieke landschap te bewegen, gaan we met drie vrouwelijke lijsttrekkers uit Almelo in gesprek. 

Dorien Wind, Jorien Geerdink en Lilith van Kerkhoven zijn drie vrouwelijke lijsttrekkers die zich bezighouden met de Almelose politiek. Alle drie hopen ze na de verkiezingen hun werk voort te kunnen zetten als raadslid in de Almelose raad. Waar Wind en Geerdink al meerdere jaren actief zijn als raadslid in de Almelose politiek, is het voor Van Kerkhoven de eerste keer dat zij zich verkiesbaar stelt op vertrouwde grond. 

Strijdbaar

Het leven van een vrouwelijk raadslid gaat niet altijd over rozen. De drie politica stellen zich dan ook strijdbaar op in een wereld waarin mannen de politiek domineren. Van de achttien lijsttrekkers zijn er in Almelo vier vrouw. De drie dames hopen dan ook dat het aantal vrouwen op de kandidatenlijsten van partijen toeneemt en dat meer vrouwen naar voren stappen om de rol van lijsttrekker te vervullen. 

IJzeren ruggengraat

In de studio op de redactie van 1Twente Almelo vertellen de vrouwelijke lijsttrekkers over hun ervaringen als vrouw in de politiek. Ze belichten het belang van het hebben van een ijzeren ruggengraat, bespreken de vooroordelen waar ze dagelijks mee te maken hebben en dragen oplossingen aan voor beleid dat de positie van vrouwen kan verbeteren. 

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.