Gemma Boon is vrijdagavond in een goedgevulde Burgerzaal van het Enschedese stadhuis verkozen tot Twents Vrouw van het Jaar 2026. Volgens de jury 'staat Gemma Boon symbool voor leiderschap, innovatie en is ze een inspirerend voorbeeld'.
De Enschedese startte twee jaar geleden FRIDA Book Café, het eerste boekencafé van Enschede. Het doel is de lokale gemeenschap versterken, kunst en cultuur laagdrempelig maken en bruggen bouwen tussen generaties, achtergronden en leefwerelden. Met dit initiatief won de Enschedese de IGNITE Award 2025, de landelijke startersprijs voor sociaal ondernemers.
FRIDA Book Café is gevestigd aan de Stadsgravenstraat 56 in Enschede en heeft als missie 'een plek creëren waar jongvolwassenen zonder prestatiedruk kunnen landen, leren en van betekenis kunnen zijn'.
Naast Gemma Boon waren ook Dicle Aygur, Elise Hol, Marjon Kuipers (alle vier afkomstig uit Enschede) en de Hengelose Ceren Albostanli-Yeter genomineerd. Deze laatste trok zich om persoonlijke redenen terug voor de finale.
Volgens de jury van de verkiezing is winnares Gemma Boon 'een geboren initiatiefnemer, die zich in al haar activiteiten inzet om sociale problemen het hoofd te bieden door mensen te verbinden'. Daarnaast geeft ze 'andere vrouwen sleutelposities in haar initiatieven om op deze manier de positie van vrouwen te versterken'.
Het programma bestond uit een paneldiscussie over kansen en valkuilen voor vrouwen met ambities, er was muziek van Anne Linde van de Veen, cabaretier Nilgun Yerli trad op en uiteraard werden de genomineerden voorgesteld en de winnares bekendgemaakt. De presentatie was in handen van Evelien Harberink.
De jury vat het samen met: "In deze tijd van polarisatie, bouwt zij bruggen tussen generaties, achtergronden en leefwerelden." Boon heeft de ambitie om ook filialen van FRIDA Book Café in andere Nederlandse studentensteden te vestigen.