Verkeer
Stuur appje
Zoek

Na dagen schoonmaken en klussen om muizen buiten te houden, kunnen Enschedese kinderopvang en basisschool weer open

Kinderopvang Piccolo muizenoverlast Google Maps en Pixabay
Beeld: Google Maps / Pixabay

Tot het speelgoed en de knuffels toe is alles professioneel gereinigd, met resultaat: basisschool De Triangel en kinderdagverblijf Piccolo in Enschede kunnen morgen weer open. De GGD sloot de opvang vorige week, nadat er meerdere keren keutels of andere sporen van muizen waren gevonden. Kort daarna ging ook de school dicht, uit voorzorg en om uitgebreide schoonmaak mogelijk te maken.

Ook zijn nieuwe 'bouwkundige aanpassingen' gedaan om de knaagdieren voortaan buiten te houden. "De afgelopen dagen is er ontzettend hard gewerkt door het team van Piccolo, basisschool De Triangel, het schoonmaakbedrijf en de ongediertebestrijder", staat in een brief van het kinderdagverblijf aan ouders.

Nieuwe meubels

"Er zijn uitgebreide herstelwerkzaamheden uitgevoerd: bouwkundige aanpassingen, een grondige schoonmaak van de volledige locatie en inventaris zoals meubels en speelgoed. Zachte materialen zoals kussens, dekens en knuffels zijn professioneel gereinigd of vervangen."

Basisschool de Triangel Google Maps
Lees ook
Na kinderopvang ook Enschedese basisschool dicht om muizenoverlast in gezamenlijk pand: ‘Uit voorzorg’

In december werd duidelijk dat het gebouw ongenodigde gasten had. Nadat de opvang actie ondernam, leek het probleem eind december verholpen. Toch vond de GGD begin februari opnieuw sporen van muizen tijdens een jaarlijkse inspectie.

De opvang zegt samen met de GGD de komende tijd extra waakzaam te blijven.

Dit artikel is gepubliceerd in samenwerking met RTV Oost
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.