Verkeer
Stuur appje
Zoek

Na de zelfmoord van zoon Mick (18) start James ontmoetingsplek voor jongeren in Almelo: ‘Ik wil dit leed bij anderen voorkomen’

James Eekhout
James voor een van de plekken waar zoon Mick graag kwam, cafetaria De Tunnel in Almelo
Beeld: 1Twente

Bijna twee jaar na de zelfmoord van zijn zoon start Almeloër James Eekhout de stichting Mick’s Place. Daarmee wil hij een laagdrempelige ontmoetingsplek creëren voor jongeren die worstelen met hun mentale gezondheid. “Dit moet ik doen, om Mick niet te vergeten.”

Op 6 maart 2024 pleegt Mick zelfmoord. De destijds 18-jarige jongen is in de bloei van zijn leven. Hij zou beginnen met een eigen bedrijfje, was bij iedereen geliefd en hield ervan om te sleutelen aan brommers. Waarom hij uit het leven is gestapt is nog altijd een vraagteken. Hoewel James nog dagelijks aan zijn zoon denkt en geëmotioneerd raakt als hij erover praat, is hij niet bij de pakken neer gaan zitten.

20250306 spotlight stockphoto 113 hulplijn mick eekhout
Lees ook
Vader James vraagt na zelfdoding zoon Mick aandacht voor preventie: 'Bel 113 als je vastloopt'

Sterker nog, James wil iets krachtigs neerzetten, om te voorkomen dat jongeren hetzelfde besluit nemen als Mick. “Helaas zijn er veel te veel jongeren die besluiten om zelfmoord te plegen. Het is doodsoorzaak nummer 1 bij deze groep. Ik wil een plek maken waar jongeren zonder drempel binnen kunnen lopen om te praten over hun problemen.”

icon_main_info_white_glyph

113 zelfmoordpreventie

Denk je aan zelfdoding en voel je de behoefte om erover te praten met iemand? Bel dan naar 113 zelfmoordpreventie. 24/7 zijn zij anoniem bereikbaar via 0800-0113 of via de chat op 113.nl 

Nederland kent al veel initiatieven op het gebied van suïcidepreventie, maar James wil het anders doen. “Ik hoop dat wij een plek kunnen maken waar jongeren lekker bezig kunnen zijn. Toen Mick nog leefde, hoorde ik hem met zijn vrienden weleens praten over mentale issues. De stap naar een psycholoog of therapeut is groot en de wachttijden zijn lang. Bij Mick’s Place kunnen ze binnenstappen, creatief bezig zijn en ondertussen hun ei kwijt. Het moet een soort jeugdhonk worden, waar iedereen alles kan zeggen, zonder dat ze ‘statisch’ tegenover iemand zitten.”

Vijftigduizend euro

Mick’s Place krijgt vorm in samenwerking met andere organisaties. In totaal is er zo’n vijftigduizend euro nodig. “Er is zoveel hulp van anderen. Dat is erg bijzonder en doet mij ontzettend goed. We werken onder andere samen met de Rogier Hulst-foundation. Dat is eenzelfde soort stichting, maar dan in Brabant. Zij weten precies hoe alles werkt en uit hun hulp halen we veel kracht”, aldus de oud-Hengeloër.

“Dat hij dit wil gaan doen, geeft mij kippenvel”

Ook is er hulp van podcastmaker Stefan Vreugdenburgh. Begin maart loopt hij een deel van het Twentepad om geld op te halen. In totaal legt hij zo’n 250 kilometer af in 3 dagen. Tijdens die tocht maakt hij een podcast en gaat in gesprek met logenoten van James. “Stefan vertelt in zijn podcast levensverhalen van (oud) militairen. Uiteindelijk raakten we in contact. We zijn beiden van Indische komaf en kwamen er bij toeval achter dat mijn vader en zijn opa in hetzelfde onderdeel van de KNIL in Indië hebben gezeten. Dat hij dit wil gaan doen, geeft me kippenvel.” 

Toekomst

Het doel is om aan het einde van het jaar een plek in Almelo te hebben. “Er kwamen al vrienden van Mick naar mij toe die zeiden dat we dit jaar het kerstdiner bij Mick’ s Place gaan houden.” James verwacht dat er in het begin vooral jongeren uit de omgeving Almelo zullen komen, maar hoopt uiteindelijk de jeugd in heel Twente te kunnen helpen. “Het zou mooi zijn als jongeren straks zeggen dat ze even naar ‘Mick’s’ gaan. Zo blijft Mick altijd in leven en wordt hij niet vergeten."

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.