Ridders, jonkvrouwen en andere middeleeuwse personages kunnen zich aanmelden voor een rol in het openluchtspektakel Hugo van de Denekamp. De inschrijving voor de audities is geopend en loopt tot 22 januari 2026. De voorstelling wordt opgevoerd in het kader van 750 jaar Denekamp.
Volgens Magda Nijmeijer is er grote behoefte aan deelnemers. Nijmeijer zit in de regiegroep en speelde in 2000 de rol van Adelgonde. "We zoeken heel veel figuranten die het volk, ridders, edellieden en jonkvrouwen kunnen spelen, maar ook acteurs met tekst. Daarvoor hebben we hele leuke rollen in de aanbieding”, vertelt Nijmeijer in de ochtendshow van Twente FM.
Hugo van de Denekamp brengt een middeleeuws verhaal tot leven over de jonge edelman Hugo, die strijdt voor liefde en rechtvaardigheid. De voorstelling vind plaats op de oevers van de Dinkel voor het Huis Singraven. "Het wordt een heel groot spektakel in de buitenlucht”, aldus Nijmeijer.
Voor de rollen met tekst zoekt de organisatie acteurs rond de 30 mensen. Daarnaast zijn er ongeveer 100 figuranten nodig, bij voorkeur mensen die kunnen paardrijden. "We hebben ridders en jonkvrouwen nodig die te paard zitten.”
De belangstelling is nu al groot. "We hebben tot nu toe rond de honderd aanmeldingen. Die gaan we binnenkort bekijken om te bepalen wie voor welke rol geschikt is”, vertelt Nijmeijer. Eind februari en begin maart 2026 vinden de auditierondes plaats.
"We hebben ongeveer een jaar nodig om alles met de cast te oefenen. Daarbij zijn ook veel vrijwilligers nodig”, aldus Nijmeijer. Ze hoopt dat veel inwoners van Denekamp meedoen, vanwege het bijzondere jubileumjaar. "Denekamp bestaat namelijk 750 jaar", zegt Nijmeijer.
De uitvoering staat gepland van 10 tot en met 13 juni 2027. Inschrijven kan op hugovandedenekamp.nl