SVZW Wierden gaat, na een vrij speelweekend, zaterdag 29 november op bezoek bij HZVV in Hoogeveen voor de wedstrijd is de 13e speelronde van de competitie in de vierde divisie van het amateurvoetbal.
De Hoogeveense Zaterdag Voetbal Vereniging is door de KNVB geregistreerd op 20 mei 1940. In
2014 heeft de commissie Klein de historie onderzocht en bleek dat HZVV enkele rechtsvoorgangers kende. Sindsdien is de officiële oprichtingsdatum bepaald op 5 december 1929. HZVV heeft rood en wit als clubkleuren en heeft meer dan 1.500 leden.
Het eerste elftal speelt voor het tweede jaar op rij in de vierde divisie. In 2023 degradeerde HZVV uit vierde divisie, maar werd het jaar daarop kampioen in de eerste klasse J en promoveerde zo weer naar vierde divisie. Vorig seizoen eindigde HZVV op de 11e plaats met 37 punten uit 30 wedstrijden. Dat gebeurde onder leiding van trainer Bram Freie die bezig is aan zijn derde seizoen bij HZVV.
“In het huidige seizoen heeft HZVV het enorm moeilijk in de vierde divisie. Gevolg is dat de rode lantaarn nu bij HZVV staat. In 12 wedstrijden wist HZVV maar 7 punten bij elkaar te spelen. Vorige week ging HZVV wel door in de beker. Derdeklasser Beilen werd met 9-0 verslagen. HZVV hoopt dat deze uitslag de maat is naar meer overwinningen”, aldus Gerrit Koers van SVZW.
Sander Dzemidzic is de topscoorder van HZVV. Op het middenveld heeft HZVV de beschikking over Lorenzo Valente, de broer van Feyenoorder Luciano Valente. Maar hij zal waarschijnlijk niet in actie komen tegen SVZW vanwege een knieblessure die hij opliep in de wedstijd tegen DZC’68. “HZVV weet dat het tijd wordt om punten te gaan halen en zal daarom voor de winst gaan tegen SVZW.”
SVZW is in de drie laatste competitie wedstrijden ongeslagen gebleven. Winst tegen WHC en daarna een gelijkspel tegen TVC’28 en PKC’83. Met 17 punten staat SVZW nu op de 7e plek in de competitie.
Koers: “Dat is een mooie plek, maar de teams staan dicht bij elkaar. Dus het is belangrijk om nog wel de nodige punten te halen want anders komen de onderstaande ploegen dichtbij.”
Op papier lijkt het mogelijk te zijn om punten te pakken in Hoogeveen. “Maar papier is gewillig, dus dat zegt niets. Wat wel zeker is dat SVZW de verdedigende taken goed moet uitvoeren want het aantal tegendoelpunten is al wel aanzienlijk. Aanvallend op dezelfde wijze doorgaan en verdedigend wat secuurder zijn. Als dat lukt, dan moet het gaan lukken om punten te behalen”, verwacht Koers.
De wedstrijd tussen HZVV en SVZW wordt gespeeld op sportpark Bentinckspark in Hoogeveen. De aftrap is om 15.00 uur.