Verkeer
Stuur appje
Zoek

Stedelijk Museum Almelo dreigde door vertraging verhuizing in de financiële problemen te raken; gemeente springt bij

Stedelijk Museum Almelo 2025
Het Hofkeshuis waar het Stedelijk Museum Almelo wil intrekken.
Beeld: 1Twente

Een grote opluchting voor het Stedelijk Museum Almelo: de gemeente schiet te hulp en neemt tijdelijk de vaste lasten van het museum voor haar rekening. Het enige museum van Almelo dreigde in financiële problemen te raken door de geplande verhuizing naar het Hofkeshuis aan de Grotestraat 62. Die flink is vertraagd.

De gemeente koopt het pand aan voor ruim 1,7 miljoen euro in 2023, maar om de verhuizing te realiseren is geld nodig voor de restauratie van het pand. En laat dat nou net ontbreken. 

Huidige pand te klein

Als het aan Gerrit van Hofwegen ligt, zitten ze het liefst al in het nieuwe pand. Als voorzitter hoopt hij dat de verhuizing snel kan plaatsvinden. Het pand waar ze nu zitten is te klein voor de ambitieuze plannen van het museum: “Met de verhuizing hopen we verder te kunnen met professionaliseren en zitten we op een plek waar meer ruimte is en publiek ons makkelijker vindt.” 

20230421 Hofkeshuis
Lees ook
Stedelijk Museum Almelo ziet kans schoon om te verhuizen: ‘Droom die uitkomt’

Door de onduidelijkheid rondom de verhuizing dreigt het museum in financiële problemen te raken. “Het museum heeft zelf geen vermogen en we zijn afhankelijk van subsidies.” 

Eerder stelt de PvdA al vragen aan het college over het aandeel van de gemeente Almelo in de nieuwste vertraging van de verhuisplannen van het Stedelijk Museum. De Almelose fractie wordt tijdens een tentoonstelling op 3 oktober op de hoogte gebracht van de nieuwe vertraging. 

Raadsbrief over tijdelijke oplossing

In een brief van het college aan de raad van 5 november laat het college weten een gezamenlijk onderzoek te starten over hoe de huidige situatie ontstaat en hoe deze kan worden opgelost. Gedurende het onderzoek financiert de gemeente de vaste lasten van het museum. 

Van Hofwegen reageert opgelucht: “We zijn blij dat de gemeente onze vaste lasten wil financieren tijdens de zoektocht naar een structurele oplossing. We willen de maatschappelijke functie die het museum heeft voor Almelo behouden.” Hij hoopt dat de gemeente snel de financiële middelen bij elkaar heeft, zodat de restauratie van het Hofkeshuis van start kan gaan. “Voor nu kunnen we verder en blijven we open voor bezoekers.” 

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.