Verkeer
Stuur appje
Zoek

Halloweenkoopavond tovert Almelo om in griezelstad: 'Ieder jaar groter'

De Almelose binnenstad stond donderdagavond weer volledig in het teken van Halloween. Tijdens de dertiende editie van de Halloweenkoopavond gingen duizenden bezoekers langs spookhuizen, dansacts en een scarezone.  

Inmiddels is de Halloweenkoopavond uitgegroeid tot een Almelose traditie. De laatste donderdag voor Halloween verandert de binnenstad in een spookachtige belevingswereld, waar jong en oud zich even in een andere wereld wanen. 

Heksendiploma

Verspreid over het centrum waren diverse plekken te vinden waar bezoekers de stuipen op het lijf werden gejaagd. Zo was de Kleding-en Speelgoedbank omgetoverd tot ‘The Dark Caves’ en stond op het Waagplein het funhouse ‘Welcome tot the Funhouse.’ De lange wachtrij voor het oude pand van de voormalige Coop was voor sprookjeshuis ‘Alice in Wonderland’ en het Sociaalplein was een ware scarezone. 

Verder waren er dansacts op het Marktplein en de Koornmarkt en liepen er diverse griezels door de binnenstad. Daarnaast waren er nog veel meer activiteiten. Zo was er een elektrische stoel bij Solera en konden kinderen bij de Heksen-Tovenaarsschool in Fusion Plaza de opleiding volgen tot heks en tovenaar. Door verschillende opdrachten uit te voeren konden zij hun heksendiploma verdienen. 

Wie Halloween zegt, zegt trick or treat. Kinderen konden snoep halen bij ondernemers met een pompoen voor hun deur. Bij Automatiek De Muur kregen de kinderen ‘vampierenbloed’, in de vorm van een slush puppy. 

Nationale primeur

Een bijzonder hoogtepunt van de avond was het spookhuis Blindelings Halloween. Met het eerste spookhuis dat speciaal is ontworpen voor mensen met een visuele beperking had Almelo een nationale primeur te pakken. In plaats van te zien, moesten de bezoekers vooral voelen. Geleid door een touw konden bezoekers zich bewegen door het spookhuis. Rylan Bont (12) heeft een visuele beperking en vond het een bijzondere ervaring. “Ik zou het iedereen die blind of slechtziend is aanraden om hier te komen.” Bezoekers zonder visuele beperking konden geblinddoekt een bezoek brengen aan het spookhuis. 

Jos Brummelhuis

Theatermaker en regisseur Jos Brummelhuis, die al jaren betrokken is bij Halloween in Almelo, was blij met de opkomst. “Ik ben het meest trots op de mensen die zelf verkleed komen en genieten van alles wat er te doen is.” Brummelhuis hoopt in de toekomst Halloween in Almelo nog groter op te kunnen zetten. “Als het financieel zou kunnen, zou ik graag een grote scarezone in de binnenstad willen creëren”, vertelt hij. “Een route met tientallen acteurs, waar mensen in een horrorwereld terecht komen. Dat lijkt mij fantastisch.”

1Twente Almelo nam een kijkje in de griezelige binnenstad en sprak met theatermaker en regisseur Jos Brummelhuis

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.