Verkeer
Stuur appje
Zoek

Pride Walk trekt met veertig meter lange regenboogvlag door Enschede

20251004 pride walk enschede 01
De Pride Walk over de Oude Markt
Beeld: 1Twente

Met een veertig meter lange regenboogvlag trekt deze zaterdagmiddag een bonte stoet door het centrum van Enschede. Zo’n 120 mensen lopen mee in de jaarlijkse Pride Walk, van het Saxion-terrein naar café Stonewall in de Walstraat.

De hele ochtend regent het pijpenstelen, maar de zon breekt door bij de start om 14:30 uur. Pas rond het einde, op de Oude Markt, en bijna bij de eindbestemming, begint het weer te regenen. Deelnemers dragen kleurrijke vlaggen, poncho’s en paraplu’s, terwijl een witte kever de stoet voorafgaat. 

“Het is natuurlijk een beetje jammer van de regen", vertelt deelnemer Sander Aalbertsen. “Soms was het wat lastig met die lange vlag in de wind, maar verder ging alles goed. De sfeer was positief.”

Feest en protest

De Pride Walk is onderdeel van de Regenboogdagen Enschede, die vrijdagavond werden geopend in een bomvolle Grote Kerk. “Dat was echt een feest", vertelt Aalbertsen. “Het was zelfs zo druk dat er niemand meer naar binnen kon.”

Lees verder onder de afbeelding.


20251004 pridewalk enschede 03
Beeld: 1Twente

Hoewel de walk feestelijk oogt, blijft het ook een protest: deelnemers vragen aandacht voor gelijke rechten, acceptatie en veiligheid van de regenbooggemeenschap. Een jongen draagt bijvoorbeeld een bord met de tekst Fuck The Cistem. 'Cis' betekent hierin dat iemand zich goed voelt bij het geslacht waaronder die is geregistreerd bij geboorte.

“Het gaat niet alleen om feest", benadrukt een groepje deelnemers. “Het gaat erom dat we blijven strijden voor wie we zijn. De afgelopen jaren merken ook wij steeds meer geweld richting onze community. Daarom is het belangrijk om onszelf te laten zien.”

Drag takeover in het Rijksmuseum

De Regenboogdagen duren nog de hele week. Op zondag 5 oktober nemen dragqueens en kings symbolisch het Rijksmuseum Twenthe over. Tussen 13.00 en 17.00 uur wordt de sleutel van het museum door de directeur overgedragen aan de drags.

En nog veel meer

De Regenboogdagen lopen van 3 tot en met 12 oktober, met activiteiten verspreid door de hele stad. Zondag is er bijvoorbeeld om 16.00 uur nog een quiz bij Stonewall, maandag treedt het Twents Gaykoor Soorten & Maten op in zorgcentrum De Posten, en woensdag organiseert Saxion een symposium over solidariteit en verbinding. Ook draait Concordia films binnen het regenboogthema.

Later in de week staan er cabaret, het Coming Out Comedy Club en queerfilmavonden op het programma. Op zaterdag 11 oktober sluit Stonewall af met het feest Stonewall loves QRUSH, en op zondagmiddag 12 oktober is er een Pubquiz met een Gaytwist als luchtige afsluiter.

icon_main_info_white_glyph

Even iets anders...

Ben jij tevreden met het leven in jouw straat, wijk en stad of dorp? Of juist niet? Laat het ons weten. Want: op 18 maart 2026 zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Met jouw antwoorden kunnen wij straks de juiste vragen stellen aan de partijen, zodat jij beter kunt kiezen wie het beste bij jouw wensen past.


> Klik hier en vul ook de vragenlijst in

Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.