Lovende woorden voor de vertrekkende wethouder Hanneke Steen van burgemeester Sander Schelberg, woensdag, tijdens haar laatste gemeenteraadsvergadering. De Hengelose staat tweede op de kieslijst van het CDA en gaat de Tweede Kamer in als volksvertegenwoordiger. Maandag neemt ze ontslag als wethouder om zich volledig te richten op de campagne voor de verkiezingen op 29 oktober.
Burgemeester Sander Schelberg prees de inzet van Steen als wethouder deze collegeperiode en de jaren daarvoor als raadslid. Hij zei dat ze veel heeft betekend voor de stad én voor Twente, niet alleen in de regio, maar ook daarbuiten in Den Haag en Brussel. “Het was écht te merken dat je wethouder was. Daarom vind ik het heel jammer dat je gaat.”
Tegelijkertijd zei hij trots te zijn dat er een Hengelose op plaats twee staat op de lijst van een landelijke partij. “Het grootste voordeel is dat er straks iemand in de Tweede Kamer zit die weet dat Hengelo en Twente bestaan.” Schelberg sprak de hoop uit dat het woord ‘Hengelo’ minimaal vijf keer in haar maidenspeech voorkomt, een toezegging die Steen ook deed.
De CDA-wethouder keek woensdag in haar afscheidsspeech voor de Hengelose raad met dankbaarheid terug op haar Hengelose jaren. Ze benadrukte het belang van een constructief debat en het verbinden van het hoofd met het hart in de politiek. “Dat is de reden waarom ik dit werk überhaupt ben gaan doen voor Hengelo en voor alle mensen die ik onderweg naar het stadhuis tegenkom.”
Als wethouder kreeg Steen de verantwoordelijkheid voor de financiën, mobiliteit, het betrekken van inwoners en het aantrekken van talent. Ze kijkt terug op de uitdagingen waar de gemeente voor stond, met name financieel en het zogenaamde dreigende ravijnjaar.
“Het college en de raad hebben daarbij pijnlijke keuzes niet geschuwd, waardoor de afgelopen jaren goed geïnvesteerd kon worden in woningbouw, mensen en het talent van de toekomst.”
Steen bedankte de Hengelose raad voor het altijd constructieve debat en de scherpte: “Het mag soms knetteren, maar het was altijd constructief, respectvol en op de inhoud. Ik denk dat dit ook de Hengelose manier van werken is.”
Steen zei het wethouderschap een 'enorm voorrecht' te hebben gevonden en ook 'ontzettend leuk'. De lessen uit Hengelo neemt ze straks mee naar Den Haag. Wat dat inhoudt? “Dat je in de politiek écht hoofd en hart kunt verbinden, dat je verantwoordelijkheid moet nemen en dat je met rust, reinheid en regelmaat het verschil maakt.”
Een boodschap voor de raad in Hengelo? “Blijf scherp en een lichtend voorbeeld van hoe politiek bedreven kan worden. Blijf respectvol en debatteer altijd op de inhoud. Daar worden we als gemeente en als land beter van.”